Polská média si berou na mušku fotbalový tým Německa

Německo je dotčeno nechutnými útoky polských bulvárních médií na německou fotbalovou reprezentaci před nedělním duelem mistrovství Evropy. Nejnověji se objevilo obvinění z dohody mezi Německem a Rakouskem, na kterou by doplatil polský tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalový míč | Foto: Puma

S tímto skandálním tvrzením přišel polský list Fakt, který si myslí, že Německo prodá poslední zápas základní skupiny Rakušanům a pošle tak Polsko domů. Bulvární deník připomíná podobnou úmluvu z mistrovství světa v roce 1982, kdy Němci a Rakušané doslova odchodili zápas, který znamenal postup obou týmů do dalších bojů a vyřazení Alžírska.

Už předtím se na stránkách polských novin objevily fotomontáže s useknutými hlavami největší německé hvězdy Michaela Ballacka a kouče Löwa nebo výzva, aby polský tým s Německem zatočil podobně, jako polsko-litevské vojsko v roce 1410 u Grunwaldu s Řádem německých rytířů.

Urážkám na své webové stránce čelí taky německý útočník Miroslav Klose, původem z Polska.

Do věci se vložil polský velvyslanec v Německu, který chování některých polských médií ostře odsoudil a označil za nechutné. Nizozemský trenér Polska Beenhakker se jménem svého týmu dokonce omluvil. Německá reprezentace bere tyto události s nadhledem.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme