Polský fotbal se vyhnul sankcím FIFA, zápas proti Česku se může odehrát

Krizi kolem Polského fotbalového svazu se podle všeho podařilo zažehnat. Prezident Světové fotbalové federace FIFA Sepp Blatter oznámil, že polská vláda a fotbalový svaz dosáhly dohody, která je pro fotbalovou federaci přijatelná. FIFA a UEFA hrozily Polsku sankcemi, pokud neodvolá z fotbalového svazu dočasného správce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FIFA | Foto: FIFAworldcup.com

Polská vláda má podle Světové fotbalové federace FIFA čas do zítřejšího rána, aby uvedla věci do původního stavu. Do té doby má odvolat nucenou správu a uznat vedení fotbalového svazu.

Světová federace hrozila, že vyřadí polský tým ze zápasů před mistrovstvím světa. Fotbalový svaz a vláda ale uzavřely kompromisní dohodu: Svaz uzná, že námitky vlády jsou oprávněné a začne bojovat s korupcí. Ministr sportu ustoupí a odvolá nucenou správu.

"Teď už nezbývá než se připravit na sobotní zápas Polsko-Česká republika, protože už nehrozí vyřazení polského mužstva před utkáním," doufá hlavní vyjednavač mezi vládou a fotbalovým svazem profesor Michal Kleiber.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme