Polský fotbalový svaz má nové vedení, otazníky nad ME 2012

Nové vedení PZPN vzešlo ze včerejšího sjezdu. Předsedou často kritizovaného svazu se stal bývalý fotbalista Gregorz Lato a nahradil tak v této funkci Michala Listkiewicze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalový míč | Foto: Puma

Hlavním úkolem nového vedení polského fotbalového svazu je očištění polské kopané od korupce, která je letitým problémem na všech úrovních. Sportovní komentátoři se ale shodují v tom, že nový předseda fotbalového svazu Gregorz Lato není typem revolucionáře.

Ve svazu působí už řadu let a s většinou funkcionářů jej pojí blízké vztahy. Mnozí proto naděje spojovali spíš se slavným fotbalistou Zbigniewem Boňkem, který ale při volbě získal překvapivě málo hlasů.

Otazníky nad přípravami EURA 2012

Ukrajina pozastavila stavbu většiny objektů na fotbalové Mistrovství Evropy EURO 2012. Důvodem je finanční krize, která Ukrajinu těžce zasáhla. V Polsku, které je spolupořadatelem mistrovství, způsobilo ukrajinské oznámení šok.

Ukrajinský velvyslanec v Polsku Oleksandr Mocyk popřel zprávy o tom, že jeho země pozastavila přípravy na EURO 2012. Velvyslanec označil tuto informaci za hloupost a prohlásil, že Ukrajina stihne vše podle plánu - finále mistrovství se bude hrát v Kyjevě.

Při středeční návštěvě polského prezidenta Lecha Kaczyňského Doněcku ale ukrajinští organizátoři připustili, že se jim nepodaří vybudovat část infrastruktury - to znamená především hotely.

Polští pořadatelé zase v tichosti zrevidovali nerealistický program výstavby dálnic.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme