Polský lyžařský svaz čelí skandálu

Zima ještě nepřišla a ve vedení polského národního lyžařského svazu už zuří bouře. Nový ministr sportu razantně reagoval na podezření z braní provizí při kontraktech se sponzory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřená sjezdovka | Foto: Jan Rosenauer

Generální sponzor polských lyžařů - ropný koncern LOTOS - oznámil, že odstupuje od sponzoringu. Důvodem byla podezření, že vedení Svazu uzavřelo s Lotosem dohodu za provizi asi čtyř milionů korun. Nejde o jediné obvinění. Podle prokuratury existuje důvodné podezření, že dva členové vedení svým jednáním dlouhodobě Svaz poškozovali. Nový ministr sportu reagoval okamžitě.

"Pozastavuji činnost vedení Polského lyžařského svazu a současně až do voleb nového předsednictva pověřuji vedením svazu kurátora," řekl ministr sportu Tomasz Lipiec.

Kurátorem se stal bývalý trenér reprezentace Apoloniusz Tajner. Jeho hlavním úkolem je najít sponzory a připravit polské lyžaře na nadcházející olympiádu v Turíně.

"Peníze na přípravu máme, ale bez sponzorských příspěvků se ocitneme ve velmi těžké finanční situaci," uvedl Apoloniusz Tajner. Původcům skandálu - bývalému šéfovi svazu a jednomu z dalších členů vedení hrozí od pěti do deseti let vězení.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme