Potapěč Martin Štěpánek má další světový rekord!

Český potapěč Martin Štěpánek vytvořil nový světový rekord v královské disciplíně volného potápění. V egyptském Šarm aš-Šajchu se ponořil na jeden nádech s pomocí monoploutve do hloubky 122 metrů a překonal tak dosavadní maximum Rakušana Herberta Nitsche.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Štěpánek

Martin Štěpánek | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Dvanáctinásobný světový rekordman Martin Štěpánek se nijak netajil tím, že by na mítinku Sony Free Like No Other v egyptském Šarm aš-Šajchu svou sbírku úspěchů rozšířil. Podařilo se mu to hned první den, když v takzvané konstantní váze s ploutvemi překonal o dva metry dosavadní maximum Rakušana Herberta Nitsche, který před měsícem vylepšil rekord rovnou o sedm metrů. Rodák z Náchoda tak získal primát opět pro sebe. Na jeden nádech s pomocí monoploutve se ponořil do hloubky 122 metrů a pod vodou přitom strávil tři minuty a 36 sekund.

Štěpánek se bude v rudém moři o další rekordy pokoušet i v následujících dnech. Nitchovo prvenství by rád překonal i v disciplíně free immersion, tedy v ručkování po laně dolů i nahoru bez ploutví. Zde Rakušan drží rekord výkonem 109 metrů. V konstantní váze bez ploutví, při které se sestupuje i vystupuje prsařským stylem, se pak pokusí vylepšit maximum Novozélanďana Williama Trubridge, který se ponořil do hloubky 88 metrů.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme