Potapěč Martin Štěpánek má další světový rekord!

Český potapěč Martin Štěpánek vytvořil nový světový rekord v královské disciplíně volného potápění. V egyptském Šarm aš-Šajchu se ponořil na jeden nádech s pomocí monoploutve do hloubky 122 metrů a překonal tak dosavadní maximum Rakušana Herberta Nitsche.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Štěpánek | Foto: Alžběta Švarcová

Dvanáctinásobný světový rekordman Martin Štěpánek se nijak netajil tím, že by na mítinku Sony Free Like No Other v egyptském Šarm aš-Šajchu svou sbírku úspěchů rozšířil. Podařilo se mu to hned první den, když v takzvané konstantní váze s ploutvemi překonal o dva metry dosavadní maximum Rakušana Herberta Nitsche, který před měsícem vylepšil rekord rovnou o sedm metrů. Rodák z Náchoda tak získal primát opět pro sebe. Na jeden nádech s pomocí monoploutve se ponořil do hloubky 122 metrů a pod vodou přitom strávil tři minuty a 36 sekund.

Štěpánek se bude v rudém moři o další rekordy pokoušet i v následujících dnech. Nitchovo prvenství by rád překonal i v disciplíně free immersion, tedy v ručkování po laně dolů i nahoru bez ploutví. Zde Rakušan drží rekord výkonem 109 metrů. V konstantní váze bez ploutví, při které se sestupuje i vystupuje prsařským stylem, se pak pokusí vylepšit maximum Novozélanďana Williama Trubridge, který se ponořil do hloubky 88 metrů.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme