Potvrzeno: Kotrba je trenérem Sparty

Podle očekávání byl dnes do funkce hlavního trenéra pražské Sparty jmenován Jiří Kotrba. U mužstva tak nahradí odvolaného Jozefa Jarabinského. Odchází i oba jeho asistenti Josef Pešice a Zdeněk Procházka. Zůstává jen trenér gólmanů Jan Stejskal. Bývalý kouč Olomouce podepsal na Letné smlouvu do konce června roku 2004.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

V průběhu podzimní části čtyřiačtyřicetiletého kouče neúspěšně lanařil Baník Ostrava. Na závěrečná čtyři kola se dohodl s Olomoucí. Kdysi úspěšný tým se ale z letargie neprobral a pod Kotrbovým vedením si připsal další čtyři porážky. Protože s moravským klubem nepodepsal žádnou smlouvu, mohl kývnout na nabídku Sparty. S tou jednal už v minulosti, stejně jako se Slavií či bratislavským Slovanem, avšak nakonec dal vždy přednost menším klubům.

Fotbalový maximalista Kotrba vyznává kombinaci laskavého a tvrdého přístupu. Hodně ho ovlivnil Tomáš Pospíchal, který ho na počátku osmdesátých let v Bohemians vytáhl až do mládežnických reprezentací. Kotrbova hráčská kariéra se započala v Milevsku, odkud ho v roce 1976 přivedl do Bohemians trenér Bohumil Musil. Hrát přestal v roce 1988 v Českých Budějovicích, kde už tou dobou vedl sportovní třídy.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme