Pražská "S" si před Ligou mistrů zvedla sebevědomí

Fotbalisté pražské Slavie se minimálně do pondělka ocitli v čele Gambrinus ligy. Ve 4. kole totiž tak dlouho bušili do zavřených brněnských vrat, až Stanislav Vlček našel klíč a dokázal je v 78. minutě odemknout. Slavia vyhrála nad Brnem 1:0 a ještě v této sezóně neztratila ani bod.

Stadion Evžena Rošického | Foto: fotbalportal.cz

V závěsu za Slavií se drží Sparta, která vyhrála na hřišti Viktorie Žižkov 4:1. Domácí na stadionu pod vysílačem inkasovali opět čtyřikrát, stejně jako před dvěma týdny s Brnem. Tentokrát ale dvakrát z pokutového kopu. Zápas nabral jasný směr hned od začátku - hostující Karol Kisel otevřel skóre už v 1. minutě.

Obě pražská "S" si tak mohou odškrtnout úspěšně zvádnuté poslední utkání před odvetami třetího předkola Ligy mistrů. Olomouc zachraňovala domácí remízu 2:2 s Mostem až v předposlední minutě, kdy proměnil pokutový kop Lukáš Bajer. V neděli jsou na programu tři zápasy, dvě dohrávky pak v pondělí.

4. kolo Gambrinus ligy

Slavia Praha - 1. FC Brno 1:0 (0:0)

Branka: 77. Vlček. Rozhodčí: Jílek - Goňa, Handlíř. ŽK: Suchý, Dřížďal, Belaid - Střeštík, Trousil, Kubáň. Diváci: 4074.

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:4 (0:1)

Branky: 90+4. Novotný - 1. Kisel, 48. Horváth z pen., 60. Abraham, 88. Došek z pen. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Košec. ŽK: Bukač, Šťastný, Švancara, Kučera, Labant - Matušovič, Hušek, Abraham. ČK: 85. Šťastný. Diváci: 5540.

Sigma Olomouc - SIAD Most 2:2 (1:0)

Branka: 44. Rossi, 89. Bajer z pen. - 61. a 78. Toleski. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Slavík. ŽK: Kaščák, Jurkič, Bueno, Bajer - Toleski, Trubila, Acevski, Loos. Diváci: 4517.