Pražská Sparta poskočila na druhé místo tabulky

Fotbalisté Sparty vyhráli v dohrávce desátého kola Gambrinus ligy nad Viktorií Plzeň 3:1 a poskočili v tabulce na druhé místo za Baník Ostrava. Ztrátu na vedoucí celek snížili na pět bodů.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Sparťané začali v duchu římského duelu a předčili svého soupeře kombinační přízemní hrou. Přímočaré sparťanské akce vyvrcholily ve třinácté minutě, kdy Labant z levé strany poslal ostrý centr přesně na Kováčovu hlavu a defenzivní záložník si zapsal svůj první střelecký počin v rudém dresu. Jenže rychlé vedení, po němž obvykle při domácích zápasech sparťané volají, klid do hry nepřineslo. Naopak, hráče úspěch uspal a příliš lehce začali ztrácet střed hřiště. Hosté slabost soupeře brzy vycítili a zvýšeným důrazem začali sparťanskou kombinaci narušovat. V 63. minutě přinesla uklidnění druhá trefa Sparty. Poborský po zmatcích v západočeské obraně našel před brankou střídajícího Juna a ten zcela sám před prázdnou brankou hlavou nemohl netrefit. Plzeň v 79. minutě využila chyby sparťanské defenzívy, Smíšek prostřelil Blažka a snížil na rozdíl jedné branky. Sedm minut před koncem Poborský dalším přesným pasem našel Kincla, který zpečetil na 3:1.

Výsledek:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 3:1 (1:0)
Branky: 13. Kováč, 63. Jun, 83. Kincl - 79. Smíšek. Rozhodčí: Puček - Kašný, Pustka. ŽK: Labant - Kukol. Diváci: 3593

Sestavy: Sparta: Blažek - Flachbart (65. Michalík), Hübschman, Johana, Labant - Kováč, Pergl - Sionko (57. Jun), Zelenka, Poborský - Kincl (89. I. Gluščevič). Trenér: Kotrba; Plzeň: Colceag - Procházka, Zakopal, Podzemský, Kukol - Jež (70. Knapp), Švějnoha, Barteska, Josef Němec - Smíšek, Kučera (61. Limberský). Trenér: Cipro

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít