Pražské derby ukončila inzultace rozhodčího

Fotbalová Gambrinus liga se dnes dočkala dalšího skandálu. Pražské derby mezi Bohemians a Spartou, ve kterém se hosté mohli stát mistry naší nejvyšší soutěže, se nedohrálo. Příčinou byla inzultace pomezního rozhodčího Ladislava Talpy jedním z fanoušků domácích v 73. minutě. Hlavní sudí Hlaváč poté zápas ukončil. Sparta v té době vedla 2:1 a do konce utkání zbývalo přibližně dvacet minut. Osud zápasu má teď ve svých rukou ligová komise, ale už nyní se dá očekávat kontumace ve prospěch týmu z Letné.

fotbalový výtržník | Foto: Michal Krumphanzl

Úvodní šance zápasu si vypracovala Sparta. Poborský po krásné uličce Zelenky střílel vedle, stejně jako krátce poté Marek Kincl. Bohemians se k ohrožení brankáře Blažka dostali porvé v patnácté minutě, ale Baláž mířil jen do sparťanského gólmana. Za devět minut se už Baláž radoval a poslal klokany do vedení. Sparta mohla vyrovnat za deset minut, ale domácí brankář Šimon skvěle chytil střelu Sionka a poté se vrhl pod nohy Zbončákovi. Pro Šimona to byl ale zákrok poslední, protože při něm utrpěl zranění a do branky musel Peter Holec. V poslední minutě první půle jej poprvé překonal Poborský, který zužitkoval další Zelenkovu přihrávku.

Druhý poločas už tolik fotbalově kvalitní nebyl, na hřišti se spíše bojovalo. Až v 72. minutě opět Zelenka přihrál Sionkovi, ten předložil míč Zbončákovi a bývalý hráč Liberce jej dopravil do prázdné branky. Za necelé dvě minuty se přes plot na hřiště dostali domácí fanoušci a inzultovali asistenta rozhodčího Talpu. Vyčítali mu, že při gólové akci Sparty neodmával ofsajd Sionka. Televizní záběr ale dal za pravdu Talpovi, o postavení mimo hru se totiž nejednalo.

Bohemians Praha - Sparta Praha 1:2 (1:1), nedohráno
Branky: 24. Baláž - 45. Poborský, 72. Zbončák

Rozhodčí: Hlaváč - Gulajev, Talpa

ŽK: Zoubek, Rajnoch - Grygera

Diváci: 5127

Bohemians: Šimon (38. Holec) - Janáček, Obermajer, Kozel, Lesák - Baláž, Rajnoch, Zoubek, Melecký (70. Dvořák) - Bednář, Polodna

Sparta: Blažek - Grygera, Homola, Hübschman, Labant - Poborský, Michalík, Zelenka, Zbončák - Kincl, Sionko

Osmadvacáté kolo Gambrinus ligy pokračuje zítra dalšími šesti zápasy. Tradičně v 10:15 nastoupí Žižkov proti Brnu. Od 16:30 přivítají Blšany Slavii, Hradec Králové Ostravu, Příbram nastoupí proti Starému Městu, Olomouc proti Českým Budějovicím, Jablonec se v generálce na pohárové finále utká s Teplicemi. V pondělí je na programu dohrávka mezi Zlínem a Libercem, která má výkop v 16:40.

Marika Táborská, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít