Pražskou lyži vyhráli Nor a Italka

Na třetím podniku Tour de Ski triumfovali Nor Tor Arne Hetland a Italka Arianna Follisová. Nejúspěšnějším Čechem byl na Výstavišti Aleš Razým, který vypadl ve čtvrtfinálovém běhu a skončil třináctý. Kamila Rajdlová ani Lukáš Bauer do hlavního závodu nepostoupili. V celkové klasifikaci Tour patří Bauerovi dvaadvacáté místo, Rajdlová je devětadvacátá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer | Foto: Katka Brezovská | Zdroj: Český rozhlas

Organizátorům se povedlo vytvořit na holešovickém Výstavišti 650 metrů dlouhý okruh, který zasněžili jak tradičním způsobem, tak technikou využívající kapalný dusík. Několik tisícovek diváků tak mohlo sledovat kvalifikační trápení průběžně patnáctého muže Tour de Ski Lukáše Bauera, který zajel až 48. čas. Do hlavního závodu tak nepostoupil. ,, Nic příjemného jsem nečekal, v rámci Tour to je nutné zlo, které musím absolvovat, které, kdybych si moh vybrat, tak bych vynechal. Doufal jsem, že ta ztráta bude menší, a přestože jsem podal svůj lepší sprinterský výkon, tak to nestačí, " okomentoval svůj výkon na nejneoblíbenější trati Bauer. Trochu smůly měla mezi ženami Kamila Rajdlová. Ta doběhla v kvalifikaci jako 31. a na postupové místo jí chybělo 12 setin sekundy.

Jediným českým zástupcem ve čtvrtfinále byl Aleš Razým. Ten skončil v kvalifikaci šestý a s tímto číslem také vyrazil na trať. Čtvrtfinálový závod ale nezačal pro Razýma dobře, když se na úzké trati nechal svými soupeři zavřít na páté příčce z šesti. Svou ztrátu doháněl především v zatáčkách a posledním kole, kdy se propracoval až na 3. pozici. Do semifinále postupovali vždy 2 nejrychlejší a 2 nejrychlejší ze třetích míst, mezi které se dvaadvacetiletý lyžař nedostal.

Výsledky - 1,2 km volnou technikou:
Muži:
1. Hetland (Nor.) 2:33,0, 2. Ročev (Rus.) -0,2, 3. Gaillard (Fr.) -0,8, 4. Jauhojärvi (Fin.) -0,8, 5. Dahl -0,8, 6. Rönning (oba Nor.) -5,6, ...13. Razým, 48. Bauer, 55. Šperl, 61. Magál (všichni ČR).

Ženy:
1. Follisová (It.) 2:50,6, 2. Saarinenová (Fin.) -0,6, 3. Majdičová (Slovin.) -1,3, 4. Muranenová (Fin.) -1,6, 5. Kristoffersenová (Nor.) -2,3, 6. Nystadová (Něm.) -16,0, ...31. Rajdlová, 34. Nývltová, 46. Hájková, 48.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme