Pražský maratón ovládli Afričané

Keňan Tarus se stal vítězem Pražského maratónu. Do cíle doběhl v čase 2:11:06 hodiny. Druhý skončil se ztrátou devatenácti sekund Sambu z Tanzanie, třetí byl další Keňan Chebet. Mezi ženami byla nejrychlejší Ruska Ivanovová, která proťala cílovou pásku v čase 2:32:24. Český mistrovský titul získali celkově dvaadvacátý Jiří Wallenfels a z žen Jana Klimešová, která doběhla čtvrtá.

sport - maratón

Tarus rozhodl o svém vítězství úspěšným trhákem v závěru závodu, jehož cíl byl na na Staroměstském náměstí. Dusné počasí běžcům příliš nepřálo a tak Keňanův vítězný čas zaostal za čtyři roky starým výkonem krajana Lagata (2:08:52) o více než dvě minuty. Favorit na český titul a obhájce z loňského roku Jan Bláha měl v závěru závodu velkou krizi a toho využil Jiří Wallenfels, kterému čas naměřil 2:25:22. Mistryní ČR se stala čtvrtá žena celkového pořadí Jana Klimešová. Její výkon 2:47:24 byl ale o téměř dvanáct a půl minuty pomalejší než limit Českého atletického svazu pro start na mistrovství Evropy.

Výsledky:

Muži: 1. Tarus (Keňa) 2:11:41, 2. Sambu (Tanz.) 2:12:00, 3. Chebet (Keňa) 2:12:01, ...22. Wallenfels (ČR) 2:25:22.

Ženy: 1. Ivanovová (Rus.) 2:32:24, ...4. Klimešová (ČR) 2:47:24.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít