Pražským klubům se ve 33. kole extraligy nevedlo

Pražským klubům se ve 33. kole hokejové Tipsport extraligy nedařilo. Sparta doma podlehla Litvínovu 1:3, a Slavia prohrála na Kladně 1:2 v prodloužení. V dalších zápasech Znojmo nestačilo na vítkovice 2:6, Karlovy Vary na Zlín 2:3 a Vsetín vyhrál nad Českými Budějovicemi 5:1. V sobotu se kolo dohraje zápasem Třinec - Pardubice, duel Plzně s Libercem byl odložen.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

V utkání předposledního týmu s posledním uspěli hokejisté Vsetína, kteří porazili České Budějovice vysoko 5:1. Valaši se tak vzdálili posledním Jihočechům již na výrazný rozdíl osmi bodů a trenér hostů Jaroslav Pouzar proto vůbec nemohl být s výkonem svého týmu spokojen. Kladno poprvé v sezoně získalo body v duelu s pražskou Slavií. Středočeši dlouho 0:1 prohrávali, až v závěru druhé třetiny srovnali skóre a výhru 2:1 v prodloužení jim zajistil obránce Kruliš. Kladenští tak prožijí Vánoce na osmé příčce, dva body před Litvínovem, který potřetí v sezoně, a podruhé na jejím ledě, porazil pražskou Spartu. Výhře Severočechů v poměru 3:1 nezabránil svou trefou ani Ujčík, který se do dresu Sparty po zranění oblékl poprvé v sezoně.

Výsledky - 33. kolo:

Vsetínská hokejová - České Budějovice 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Hudec (Selingr), 13. Vak (Jaškin, Pavliš), 47. Hudec (Pavliš), 49. Pavliš (Hudec, Demel), 55. Jiří Polák (Hudec, Stantien) - 11. Bartoš. Rozhodčí: Nečas - Dědek, Chytil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2450.

JME Znojemští Orli - Vítkovice 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Pardavý (Uram), 36. Milan Procházka - 11. I. Padělek (Turek), 14. J. Štefanka (Irgl, Pavel Kumstát), 18. Irgl (M. Tomášek, Rimmel), 31. Burger (Ficenc), 60. Burger (Olesz), 60. I. Padělek (Černošek). Rozhodčí: Turčan - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 3961.

Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Lipianský (Netík, Bednařík), 54. Lipianský (F. Ptáček) - 31. Leška (Veselý), 43. Hamrlík (Leška), 47. Balaštík (Leška, Veselý). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 4:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2665.

Rabat Kladno - Slavia Praha 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 36. V. Bílek (Kalla), 62. Kruliš (M. Havel, Kalla) - 8. J. Novák (P. Martinec, Antoš). Rozhodčí: Kolísek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 3064.

Sparta Praha - Chemopetrol Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Ujčík (J. Kasík, Broš) - 7. Trávníček, 30. Klobouček (Prorok, Skuhrovec), 37. Balázs. Rozhodčí: Husička - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4013.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít