Překvapení: Žižkov porazil v Poháru UEFA Glasgow Rangers

Piklova hlavička ze sedmé minuty a přesná střela Straceného po hodině hry vynesly fotbalistům Viktorie Žižkov v zápasu prvního kola Poháru UEFA vítězství 2:0 nad skotským týmem Glasgow Rangers.

UEFA Cup | Foto: UEFA

V 41. minutě mohl hostující Ferguson vyrovnat, jenže neproměnil pokutový kop. Odveta se hraje za dva týdny ve Skotsku.

Výsledek:

Viktoria Žižkov - Glasgow Rangers 2:0 (1:0)

Branky: 7. Pikl, 60. Stracený. Rozhodčí: Rodriguez - Gonzalez, Bravo (všichni Šp.). ŽK: Šmarda - Ricksen, Moore, Ferguson, Malcolm. Diváci: 3427.

Žižkov: Kučera - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Šmarda - Ščasný, Sabou, Pikl, Janoušek (83. Krutý) - Stracený (89. Lička), Chihuri (30. Šebesta).

Rangers: Klos - Muscat, Malcolm, Moore (63. Konterman), Ross - Ricksen, De Boer (75. Mols), Ferguson, Lövenkrands - Caniggia (86. Latapy), Arveladze.

Ostatní výsledky - 1. kolo:

Aberdeen (Skot.) - Hertha Berlín 0:0, Austria Vídeň - Šachťor Doněck 5:1, Vitesse Arnhem (Niz.) - Rapid Bukurešť 1:1, Girondins Bordeaux (Fr.) - Matador Púchov 6:0, Leixoes (Port.) - PAOK Soluň 2:1.

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít