Překvapivým vítězem sjezdu se na mistrovství světa stal Kanaďan John Kucera

Kanadský závodník s českými kořeny překvapil celý lyžařský svět. O čtyři setiny vteřiny porazil druhého Švýcara Cuche a stal se prvním reprezentantem země javorového listu, který kdy vyhrál sjezd na mistrovství světa.

John Kucera | Foto: ČTK/AP

Dnešní závod se odehrál ve znamení dvou překvapení. Prvním bylo vítězství Kanadského lyžaře Johna Kucery, druhým neúspěch favorizovaných Rakušanů. Kucera vyrazil na sjezdovku Bellevarde se startovním číslem dva a už v úvodu tak nasadil laťku velmi vysoko. Ačkoli na startu bylo ještě 36 soupeřů a z toho 8 až 10 aspirantů na medaile, jeho čas 2:07:01 už nikdo překonat nedokázal. Kucera přitom není žádným specialistou na sjezd, dílčí úspěchy zatím sbíral spíše ve slalomu.

O to větším překvapením je jeho dnešní vítězství. Druhý dojel Švýcar Didier Cuche před svým krajanem Carlem Jankem. V závodě se naopak vůbec nedařilo Rakušanům, kteří byli jednimi z favoritů. Nejlepší z nich, Hermann Maier, dojel šestý se ztrátou 1:18:7 vteřiny. Vedoucímu muži hodnocení sjezdu ve Světovém poháru Michaelu Walchhoferovi pak nepomohla ani opakovaná jízda, kterou mu organizátoři umožnili kvůli mlze, a obsadil devátou příčku.-

Český lyžař Petr Záhrobský dojel se ztrátou 4,83 vteřiny na 24. místě.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít