Přestřelku v Litvínově ovládl Reichel

Nevídaných třináct golů nabídli divákům v Litvínově domácí hokejisté a Bílí Tygři z Liberce v utkání 38. kola Tipsport extraligy. Chemopetrol byl nakonec v přestřelce úspěšnější a vyhrál 7:6 v prodloužení díky gólu Skuhrovce. Hvězdou večera se stal útočník Litvínova Robert Reichel, který dal čtyři góly a na další přihrál. Ve šlágru kola zvítězila Slavia v Pardubicích 7:4 a před druhým Libercem vede ligu o šest bodů.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Slavii dokonale vyšel úvod utkání a po 49 sekundách vedla už 2:0. Ve druhé třetině vedli hosté o tři góly 4:1, ale domácí se nevzdali. Dokázali snížit na rozdíl jediného gólu a výborný zápas gradoval. Za 33 vteřin odpověděl Vondrka, ale strhující drama se skvělou diváckou kulisou pokračovalo. Sedm minut před koncem Lubina svou druhou trefou v utkání dal Pardubicím novou naději. Slavia už ale neinkasovala a naopak při power play pojistila výhru. Duda navíc ke gólu do prázdné branky přidal ještě v poslední vteřině další, již třetí v utkání. Pardubice tak poprvé pod vedením trenérské dvojice Vladimír Bezdíček, Petr Hemský poprvé prohrály.

Kladno poprvé letos porazilo Hamé Zlín, když zvítězilo 3:2 v prodloužení. Stejným výsledkem vyhrály České Budějovice na ledě posledního Vsetína. Třinec porazil v důležitém souboji o osmičku Karlovy Vary 3:2 a Znojmo přehrálo Plzeň, která postrádala zraněného brankáře Romana Málka, 5:2. V posledním utkání prohrála Sparta s Vítkovicemi 3:4 v prodloužení.

Výsledky 38. kola:

Oceláři Třinec - Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Fabuš (Skořepa, Tesařík), 22. Peterek (Hunkes), 46. Fabuš - 4. Duben (Hurtaj, Kumstát), 24. Kraft (Dvořák)
Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0
Diváci: 2997

Vsetínská hokejová - HC České Budějovice 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Dubec (Zdráhal, Rob), 47. Janeček (Demel) - 12. Kotrla (Vak, Šimánek), 38. Posmyk, 64. Vak (Vydarený)
Rozhodčí: Bolina - Šátava, Pešek. Vyloučení: 8:7, navíc Bělohlav (Budějovice) 10 min. Využití: 0:1
Diváci: 1980

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Ondřej (Plášek, Haman), 17. Heš (Plášek, Ondřej), 31. Haman (Pucher), 47. Pucher (Uram, Němeček), 48. Mikulík (Bičánek, Uram) - 28. Trnka (Cartelli, Zelenka), 51. Zelenka (Andrašovský)
Rozhodčí: Turčan - Bláha, Rozlílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1
Diváci: 2500

Rabat Kladno - Hamé Zlín 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Bílek (M. Havel), 47. Zeman (Bílek), 63. Zeman (Ševc, Huml) - 10. Blaťák (Hamrlík), 25. Kristek (Král, Leška)
Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 11:11, navíc Huml, L. Procházka - Okál 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0
Diváci: 2151

Chemopetrol Litvínov - Bílí Tygři Liberec 7:6 v prodl. (3:2, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Reichel (Prorok), 10. Hranáč (Reichel), 16. Reichel (Hranáč), 29. Reichel (Skuhrovec, Kubinčák), 37. Reichel (Kubinčák), 57. Bednařík (Benda, Trávníček), 64. Skuhrovec (Benda) - 8. Rataj (Vampola), 18. Podkonický (Vaic), 26. Krstev (Richter), 28. Rozsíval (S. Procházka, Vampola), 40. Rataj, 45. Podkonický
Rozhodčí: Blecha - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:12, navíc Podkonický (Liberec). Využití: 4:4. V oslabení: 0:1
Diváci: 3050

Moeller Pardubice - Slavia Praha 4:7 (1:2, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 12. Hlinka (Rolínek, Mikeska), 38. Lubina, 50. Razingar (Lubina, Sýkora), 54. Lubina (Sýkora, Razingar) - 1. Tomica (Bednář, Beránek), 1. Duda (J. Novák, Žižka), 21. Bednář (Tomica, Kadlec), 28. Beránek (Duda, Vlasák), 51. Vondrka (D. Hruška, Divíšek), 60. Duda (Sup, Divíšek), 60. Duda
Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1
Diváci: 9126

Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Toman (O. Kratěna), 49. Jan Hanzlík (Sivek, Ton), 51. O. Kratěna (Ptáček) - 10. Dresler (Hubáček, Irgl), 11. Kropáč (R. Procházka), 38. Köhler (S. Hudec, R. Procházka), 65. Kuboš (Jurečka, R. Procházka)
Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10, navíc Štrba 10 min a Jan Hanzlík (oba Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1