Prospal pomohl třemi body porazit lídra NHL

Český hokejista Václav Prospal byl u tří branek Anaheimu v utkání zámořské NHL proti Coloradu. Na výhře 4:3 v prodloužení nad aktuálně nejlepším týmem NHL se podílel brankou a dvěma nahrávkami. Dařilo se také českým hráčům v dresu Toronta. Maple Leafs vyhráli v Atlantě 4:1, když Robert Reichel jednou skóroval, Karel Pilař dvakrát přihrával a Tomáš Kaberle si připsal jednu asistenci. Jubilejní tisící zápas v NHL se nevydařil Jaromíru Jágrovi. New York Rangers totiž prohráli s Buffalem 1:3.

Václav Prospal

Václav Prospal | Foto: Miroslav Konvalina

Utkání v Anaheimu bylo plné zvratů. V polovině zápasu se trefil po přihrávce Milana Hejduka Peter Forsberg a poslal Avalanche do vedení. Za necelé tři minuty vyrovnal po asistenci Petra Sýkory Václav Prospal a těsně před koncem druhé třetiny strhl vedení na stranu domácích Rucchin, kterému nahrával Prospal. Coloradu se však na začátku třetí třetiny podařilo srovnat a pět minut před koncem normální hrací doby se lídr NHL dostal podruhé v zápase do vedení zásluhou Sakica. Domácím dokázali i podruhé vyrovnat, když se díky nahrávce Prospala trefil Sergej Fjodorov. V prodloužení byl za hákování vyloučen coloradský obránce Martin Škoula. Mighty Ducks využili přesilovku za necelou minutu. Po asistenci Petra Sýkory rozhodl o výhře Anaheimu Nicklas Hevlid.

Český útočník Robert Reichel se po sedmnácti zápasech opět střelecky prosadil. Spolu se svými českými spoluhráči Karlem Pilařem a Tomášem Kaberlem pomohl Torontu k vítězství na ledě Atlanty 4:1. Reichel tak oslavil svůj jubilejní 800. zápas v zámořské soutěži.

Jubilejní 1000. utkání odehrál v NHL útočník Jaromír Jágr. Narozdíl od Reichela ale moc důvodů k radosti neměl. Jeho nový tým New York Rangers totiž prohrál v Madison Square Garden 1:3. Český útočník se po zranění Erika Lindrose tentokrát představil v útoku s Martinem Ručinským a kapitánem Rangers Markem Messierem. Poslední branku Sabres vstřelil Aleš Kotalík. Na jediný gól trápících se domácích nahrával Robert Holík.

Brankář Roman Turek sice zlikvidoval 35 střel hokejistů Chicaga, ale na zisk alespoň jednoho bodu to nestačilo. Calgary podlehlo Blackhawks 3:5. Hosté tak zvítězili na ledě soupeře po dlouhých devatenácti zápasech, čímž stanovili rekord a čtvrtý nejhorší výsledek v dějinách NHL.

Výsledky:

New York Rangers - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 39. Purinton (Holík) - 13. Briere, 39. Drury, 60. Kotalík. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.200

Atlanta - Toronto 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 32. Savard - 24. Reichel, 36. Ponikarovsky (Pilař), 39. Roberts (Pilař), 48. Stajan (T. Kaberle). Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.545

Dallas - San Jose 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 38. Morrow, 58. Lehtinen, 60. Barnes - 28. Damphousse. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18.532

Calgary - Chicago 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Branky: 7. a 32. Iginla, 17. Lydman - 1. Ruutu, 37. Calder, 45. Arnason, 46. Sullivan, 51. Bell. Střely na branku: 33:34. Roman Turek v brance Calgary odehrál celý zápas a chytil 29 střel. Diváci: 17.139

Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 34. Prospal (Sýkora), 39. Rucchin (Prospal), 60. Fjodorov (Prospal), 64. Havelid (Sýkora) - 23. Forsberg (Hejduk), 41. Konowalchuk, 56. Sakic. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17.174