Prospal s Kubou pomohli Tampě k důležitým bodům

Hokejisté Václav Prospal s Filipem Kubou přispěli svými góly k důležité výhře Tampy v Carolině 4:2 v utkání NHL. Blesky tak vystřídaly na šestém místě Východní konference New York Rangers. Prospal přidal ještě jednu asistenci a byl zvolen třetí hvězdou zápasu.

Václav Prospal

Václav Prospal | Foto: Miroslav Konvalina

Hurricanes přitom nezačali špatně a v 7. minutě otevřel skóre Erik Cole. Před koncem první třetiny ale vyrovnal po Prospalově přihrávce Martin St. Louis. Další vedení zajistil Carolině Mike Commodore, ale hosté opět dokázali vyrovnat, tentokrát zásluhou Prospala. Třetí část už vyšla lépe hráčům Tampy. Obránce Kuba vystihl přihrávku domácích a poslal Blesky do vedení. Na jeho trefu už Hurricanes odpovědět nedokázali. Vedení Tampy naopak pojistil svou 50. trefou sezóny aktuálně nejlepší střelec NHL Vincent Lecavalier. Úřadující šampioni z Caroliny neuspěli potřetí za sebou a na postupové osmé místo v konferenční tabulce ztrácejí dva body.

Po třinácti zápasech se opět gólově prosadil Martin Havlát. Brankou a nahrávkou pomohl Chicagu k výhře nad Columbusem 3:1 a byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem utkání.

Mezi střelce se zapsal i útočník Washingtonu Jakub Klepiš, který po přihrávce Jiřího Novotného otevřel skóre zápasu na Floridě. Capitals ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Florida tak stále drží naděje na postup do play off, v tabulce Východní konference jí patří 12. místo a na osmý Montreal ztrácí čtyři body.

Hokejisté Detroitu vedli nad Dallasem ještě v polovině třetí třetiny 3:0, Stars ale dokázali vyrovnat a nakonec vybojovali vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Brankář Detroitu Dominik Hašek pochytal 21 střel soupeře.

Red Wings tak přišli o pozici nejlepšího týmu NHL, o kterou se dělili s Buffalem. Sabres porazili New York Islanders 6:4 a jako první tým dosáhli letos 50. výhry. Dvěma góly a asistencí k tomu přispěl Chris Drury.

Ottawa porazila Montreal 5:2 a ve čtvrté sezoně za sebou dosáhla hranice 100 bodů. Canadiens utrpěli první porážku po sérii pěti výher, v konferenční tabulce jim patří osmá příčka bod za New Yorkem Rangers.

Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 7. Cole, 24. Commodore - 18. St. Louis (Prospal), 36. Prospal, 51. Kuba, 56. Lecavalier. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.639

Ottawa - Montreal 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 5. a 57. Fisher, 7. Spezza, 19. Comrie, 60. Heatley - 11. Souray, 43. Streit. Střely na branku: 37:28. Diváci: 20.185

New Jersey - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 39. Rupp, 40. Zajac, 60. Pandolfo - 55. Gagne. Střely na branku: 24:15. Diváci: 17.493

Detroit - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

Branky: 8. Bertuzzi, 22. Maltby, 35. Draper - 52. Morrow, 57. Ribeiro, 58. P. Boucher, rozhodující sam. nájezd Zubov. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 34:24. Diváci: 20.066

Buffalo - New York Islanders 6:4 (5:1, 0:0, 1:3)

Branky: 11. a 15. Drury, 3. D. Roy, 8. Vanek, 11. D. Stafford, 53. Zubrus - 43. a 60. Viktor Kozlov, 5. J. Blake, 46. Poti. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.690

Chicago - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 15. Sharp (Havlát), 16. Havlát, 32. Lapointe - 32. Chimera (Klesla). Střely na branku: 25:32. Diváci: 14.111

Florida - Washington 3:2 v prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 30. a 63. Gelinas, 15. G. Campbell - 7. Klepiš (Novotný), 23. Ch. Clark. Střely na branku: 35:32. Diváci: 15.712

San Jose - Phoenix 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 25. Rissmiller, 38. Ehrhoff, 45. Hannan, 46. Cheechoo - 39. Sjöström, 49. Reinprecht. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.496