Prospal se Sýkorou zařídili výhru Anaheimu

Čeští hokejisté ve službách Anaheimu dovedli svůj tým k výhře nad Minnesotou 6:2 v utkání zámořské NHL. Václav Prospal zaznamenal hattrick a navíc přidal asistenci, Petr Sýkora jednou skóroval a nahrával. Na oba góly Wild přihrál obránce Filip Kuba. U obou branek New Jersey, které vyhrálo nad Montrealem 2:0, byl Patrik Eliáš. Český útočník jeden gól dal a u druhého asistoval.

Václav Prospal

Václav Prospal | Foto: Miroslav Konvalina

Mighty Ducks vyšla parádně třetí třetina, kterou vyhráli 5:0. Václav Prospal vstřelil během dvanácti minut tři branky, což je nejvíce v jeho kariéře. Navíc pět gólů v jedné třetině je nový klubový rekord Anaheimu. Mocným Kačerům dnes vycházely přesilové hry - ze šesti využili hned tři.

Vydařený zápas má za sebou také útočník Patrik Eliáš, který gólem a asistencí pomohl New Jersey k výhře nad Montrealem 2:0. První branku utkání vstřelil v oslabení, když po sólu překonal gólmana Joseho Theodora. Jeho kolega v brance Devils Martin Brodeur vychytal desátou nulu v sezóně, což je nejvíce v celé NHL.

Čisté konto udržel také Marty Turco z Dallasu, který porazil St. Louis 2:0. Turco zlikvidoval třiatřicet střel Bluesmanů a potvrdil, že nominace na Utkání hvězd mu patří právem.

Washington prohrál na Floridě 1:4. Capitals hrál poprvé bez Jaromíra Jágra, který byl vyměněn do New Yorku Rangers. U jediné branky hostů asistoval Robert Lang. Washington navíc přišel o další oporu. Obránce Sergej Gončar si zranil rameno a dva týdny bude mimo hru. V dresu Panthers si po jedné nahrávce připsali Lukáš Krajíček a Pavel Trnka.

Výsledky:

Carolina - New York Islanders 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 16. Hill (Vašíček), 44. J.Williams - 4. Papineau, 24. Peca, 40. Hunter. Střely na branku: 27:21. Diváci: 15.606

New Jersey - Montreal 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 17. Eliáš, 25. Marshall (Eliáš). Střely na branku: 24:21. Diváci: 18.197

Florida - Washington 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 6. a 46. Audette (na druhou Trnka), 22. Ritchie, 32. Kolník (Krajíček) - 43. Kwiatkowski (Lang). Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.452

Dallas - St. Louis 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 17. Downey, 57. Boucher. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.104

Anaheim - Minnesota 6:2 (0:1, 1:1, 5:0)

Branky: 46., 56. a 58. Prospal (na třetí Sýkora), 34. Sýkora, 51. Lupul (Prospal), 54. Niedermayer - 11. a 37. Daigle (na obě Kuba). Střely na branku: 47:11. Diváci: 17.174