První den v Ósace

Dnes začalo atletické mistrovství světa v japonské Ósace. Po první den doprovází atlety také horké a dusné počasí, které nevyhovuje zejména evropským sportovcům. Japonští meterologové dokonce hovoří o rekordních teplotách. Další kapitolou je také zájem japonských diváků, návštěvnost v úvodní den je pro pořadatele mírným zklamáním.

Sportoviště

Hned první den bylo na programu několik běžeckých i technických disciplín. Mezi rozběhy a kvalifikacemi nabídl první den i koulařské finále mužů a dekorování vítězů ve dvou běžeckých závodech. Keňan Kibet si doběhl v maratónském běhu jako první pro zlatou medaili z Ósaky. Na stupně vítězů se ještě vešli druhý Hasan Šami z Kataru a třetí Röthlin ze Švýcarska.

V koulařském závodě jsme měli dvě naděje. Petr Stehlík skončil ve skupině A na desátém místě za výkon 19,51 m a Antonín Žalský se v kvalifikační skupině B umístil na místě šestnáctém za vrh dlouhý 18,50 m. Ani jeden se však svými výkony mezi nejlepší finálovou osmičku neprobojoval. Vítězem v koulařském sektoru se stal Američan Reesse Hoffa za výkon 22,04 m pro stříbro si hodil jeho krajan Adam Nelson a bronzovým se stal Bělorus Andrej Michněvič.

Finálový běh na deset tisíc metrů měly na programu ženy. Mistryní světa se stala Dibabaová z Etiopie v čase 31:55,41. Za vítězkou doběhly druhá Abeylegesseová z Turecka a třetí Goucherová ze Spojených států amerických. Z prvního dne ještě stojí za zmínku ženský sedmiboj, ve kterém podle očekávání vede Carolina Klüftová ze Švédska a v neděli bude bojovat o svůj osmnáctý vítězný sedmiboj v řadě.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít