První kolo Poháru UEFA Žižkov nepřežil

Fotbalisté Viktorie Žižkov jsou vyřazeni z Poháru UEFA. V odvetě prvního kola prohrála Viktoria na hřišti Tirolu Innsbruck 0:1 a po domácí bezbrankové remíze se se soutěží rozloučila.

Český tým byl v prvním poločase lepší než domácí, ale stejně jako před dvěma týdny na Strahově neproměnil ani jednu šanci. Hned po změně stran vstřelil po zaváhání brankáře Pižanowského vítězný gól Glieder. Ve 22. minutě utekl po levé straně Sabou, rakouský gólman na jeho přetažený centr nedosáhl, ale míč se odrazil od vzdálenější tyče zpátky do pole. Po třech minutách vypálil Chihuri v plném běhu a Ziegler jen s námahou vyrazil. Rakušané byli vyvedeni z míry napadáním už na jejich vlastní polovině, dělali chyby a z tribun se ozýval pískot. Nespokojený trenér Kurt Jara udělal o přestávce dvě změny a domácí začali druhé dějství zostra, obránce Kogler ve 49. minutě při centru odclonil pozdě reagujícího brankáře Pižanowského a zcela volný Glieder snadno usměrnil míč do sítě. Tirol se rázem zbavil křečovitosti, začal předvádět svou hru, ale pojistky nepřidaly z velkých šancí Gilewicz ani Glieder. Viktoria se snažila o vyrovnání, v závěru hrála vabank na tři útočníky a držela diváky v napětí. Piklův přímý kop z 30 metrů na mokré trávě pořádně prověřil brankáře. Ale tak blízko ke gólu jako v prvním poločase se už hosté nedostali.

FC Tirol Innsbruck - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0) Branka: 49. Glieder. Rozhodčí: Melničuk - Zurba, Danevyč (všichni Ukr.). ŽK: Marasek, Gilewicz - Sabou, Mikulík, Mlejnský, Janoušek. Diváci: 7000. FC Tirol: Ziegler - Baur - W. Kogler, Zwyssig - Ibertsberger (46. Mair), Brzeczek, Hörtnagl, Kirchler, Marasek - Glieder (85. Prudlo), Ježek (46. Gilewicz) Viktoria Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Hunal (83. Šebesta), Mikulík - Stracený, Pikl, Sabou, Šmarda (66. Janoušek) - Chihuri, Pospíšil

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít