První prověrka hokejistům nevyšla

Česká hokejová reprezentace v prvním přípravném střetnutí před mistrovstvím světa neuspěla, když v Mladé Boleslavi prohrála se Švýcarskem 2:4. Hrála špatně a nedařilo se jí hlavně v ofenzívě, nedokázala využít ani přesilové hry. Soupeř naopak skóroval v úvodu utkání, do konce třetiny ještě vedení pojistil a když pak dal ve 34. minutě na 0:3, bylo prakticky rozhodnuto.

Obránce Martínek sice na začátku třetí třetiny vykřesal naději gólem na 1:3, kterou ale záhy definitivně zhatil čtvrtou brankou do Hudáčkovy sítě Lachmatov. Závěrečné zkorigování výsledku gólem Čajánka už nemohlo na vítězství Švýcarů nic změnit.