Rangers s nulou

Nočními zápasy pokračovala hokejová NHL. Neworský klub Rangers promarnil šanci bodově se dotáhnout na vedoucí tým Východní konference z Ottawy. Chybí mu k tomu body z utkání s Carolinou. Vyprodaná Madison Square Garden neviděla v síti hostů jediný puk. Největší překážkou pro domácí útočníky byl gólman Ward, který nepustil za svoje záda ani jednu z 28 na něj vyslaných střel. Carolina si tak odvezla z New Yorku výhru 4:0.

New York Rangers - Ottawa Senators

New York Rangers - Ottawa Senators | Foto: Miroslav Konvalina

V duelu Colorada se San Jose se radovali hosté po výhře 2:3. V zápase se trefili i dva čeští útočníci. Za laviny skóroval probuzený Milan Hejduk. Svou devátou brankou v sezóně srovnával na 1:1. Za žraloky mířil do černého už ve čtvrté minutě Milan Michálek. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen ruský brankář Jevgenij Nabokov v dresu San Jose, který kryl 33 střel domácích.

Pouze dvě branky v normální hrací době viděli diváci mezi Columbusem a Dallasem. Už ve 14. minutě je rozjásal domácí Žerděv a ve 44. minutě je rozesmutnil hostující Conner. Šedesát minut hrací doby ani prodloužení nerozhodlo, přišli tak na řadu na samostatné nájezdy. V páté sérii rozhodl o výhře hostů 2:1 Niklas Hagman.

Výsledkem 3:1 skončil duel Pittsburgh Phoenix. Střelci Maxime Talbot, Kris Letang a Tyler Kennedy zařídili už čtvrté vítězství tučňáků z posledních pěti zápasů. Za kojoty snižoval kapitán Shane Doan.

Závěrečný rozstřel rozhodl o výhře Edmontonu v hokejové aréně Los Angeles 4:3. Rozhodující samostatný nájezd proměnil olejář Sam Gagner.

Po téměř šesti letech vyhráli bostonští medvědi na ledě New York Islanders 3:1. Na počet vyslaných střel jasně vyhráli ostrované 34:22. Prostřelit brankáře Bostonu však dokázal až minutu před koncem Campoli, který tak už jen zmírnil porážku domácích.

VÝSLEDKY: NY Islanders-Boston 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Branky: 59. Campoli - 14. Murray, 39. Nokelainen, 57. Kobasew. Střely na branku: 34:22. Diváci: 11 040.

NY Rangers-Carolina 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Branky: 20. a 54. Stillman, 6. Walker, 52. Tanabe. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18 200.

Columbus-Dallas 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0) Branky: 14. Žerděv - 44. Conner, rozhodující nájezd Hagman. Střely na branku: 26:34. Diváci: 12 233.

Pittsburgh-Phoenix 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Branky: 20. Talbot, 52. Letang, 56. Kennedy - 42. Doan. Střely na branku: 33:18. Diváci: 16 979.

Colorado-San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) Branky: 4. Hejduk, 57. Brunette - 4. M . Michálek, 30. Bernier, 49. Grier. Střely na branku: 35:28. Diváci: 15 213.

Los Angeles-Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0) Branky: 6. Kopitar, 31. D. Brown, 59. Nagy - 22. Pitkänen, 29. Penner, 35. Thoresen, rozhodující nájezd Gagner. Střely na branku: 34:23. Diváci: 14 193.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít