Reprezentace se rozloučila s letošním rokem výhrou

Fotbalisté České republiky si v posledním utkání roku 2003 s chutí zastříleli. V přípravném duelu porazili v Teplicích Kanadu 5:1 a sérii neporazitelnosti prodloužili už na devatenáct zápasů. Úvodní branku zápasu vstřelil Marek Jankulovski z penalty, trefil se i Karel Poborský, který hrál jubilejní devadesátý zápas. Poprvé se v dresu národního mužstva střelecky prosadili Marek Heinz, Libor Sionko a Rudolf Skácel. Čestný úspěch Kanady zaznamenala největší hvězda soupeře Radzinski.

ČR - Kanada

ČR - Kanada | Foto: Libor Zavoral

Zápas reprezentace proti Kanadě tentokrát nepřilákal na teplická Stínadla obvyklý počet diváků, na přípravný duel se přišlo podívat osm tisíc věrných fanoušků. Český tým se od začátku do svého soupeře zakousl, vytvořil si několik šancí, ale nedokázal je proměnit. Čechům pomohla až penalta nařízená za faul na Kollera ve 27. minutě. Míč si na značku pokutového kopu postavil Jankulovski a otevřel skóre. Poté ještě nastřelil břevno kapitán Nedvěd a víc už se v prvním poločase nestalo.

Na začátku druhého poločasu poslal trenér Brückner na trávník Heinze, Johanu a ruského mistra Jarošíka a český tým se začal prosazovat i gólově. Ve 49. minutě se poprvé v reprezentačním dresu trefil Heinz a odstartoval exhibici českých fotbalistů. Třetí branku vstřelil jubilant Karel Poborský a definitivně tak rozhodl o osudu zápasu. V 63. minutě zaznamenal premiérový gól Libor Sionko a o dvacet minut později skóroval debutant v české reprezentaci Rudolf Skácel. Minutu před koncem pokazil čisté konto Blažkovi útočník Evertonu Tomasz Radzinski, ale i tak mohli naši fotbalisté oslavovat devatenáctý zápas bez porážky v řadě.

Česká republika - Kanada 5:1 (1:0)

Branka: 27. Jankulovski z pen., 49. Heinz, 56. Poborský, 63. Sionko, 81. Skácel - 89. Radzinski
Rozhodčí: Sundell - M. Nilsson, F. Nillson (všichni Švéd.)
ŽK: Bolf (ČR)
Diváci: 8343

Česká republika:Blažek - Týce, Bolf (46. Johana), Ujfaluši, Jankulovski - Poborský (57. Sionko), Nedvěd (46. Jarošík), Galásek (68. Voříšek), Vachoušek - Štajner (46. Heinz), Koller (73. Skácel). Trenér: Brückner

Kanada:Hirschfeld - Stalteri, DeVos (64. Rogers), McKenna, Hastings - Bernier, Imhoff, Dasovic (75. Fenwick), Jazic - Radzinski, Peschisolido (72. Nash). Trenér: Miller