Řezníčkův gól pět sekund před koncem srovnal sérii

Hokejisté Karlových Varů splnil cíl. Vyhrát alespoň jeden zápas na ledě pražské Sparty v semifinále play off. Energie zvítězila ve druhém duelu 3:2 v prodloužení a srovnal srév série na 1:1. Vítězný gól dal pět sekund před koncem nastavení Josef Řezníček v přesilovce. Série pokračuje dvěma zápasy v Karlových Varech v neděli a pondělí.

Play Off ELH

Energie začala mnohem odvážněji než v prvním zápase a už v páté minutě se dostala do vedení. Střelu Skladaného od modré čáry si do vlastní branky srazil obránce Vykoukal. O pět minut později mohl vyrovnat Netík, ale po sólu nedokázal přesně zakončit. V 11. minutě se už domácí radovali. Netík přihrál na modrou čáru Tonovi, tomu pomohl se zpracováním ještě hostující Hluchý a Sparta vyrovnala. Hned poté mohl vrátit vedení Karlovým Varům Kumstát, ale jeho střela se zastavila o pravou tyčku. Akce pokračovala, i když domácí gólman Přikryl zůstal ležet v brankovišti, Němec ale téměř prázdnou branku minul.

Ve druhé třetině šancí ubylo, oba týmy si dávaly před svými brankami dobrý pozor, aby neudělali chybu. Ve 35. minutě se přece jen diváci dočkali gólu, ale radost z něj většina neměla. Milan Procházka z kruhu pro vhazování prostřelil Přikryla, opět s přispěním Vykoukala.

Od začátku třetí třetiny se Sparta snažila o vyrovnání, což se jí podařilo ve 44. minutě. Od modré čáry střílel Hanzlík, Mensator puk jen vyrazil a pro Langhammera už nebyl problém dorazit ho do prázdné branky. Sparta poté Energii zatlačila do jejího pásma při přesilovce, ale hosté ji přežili bez inkasovaného gólu. V 54. minutě už se Tesla aréna radovala, ale Vykoukalovu střelu stačil Mensator chytit těsně před brankovou čárou. Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení.

V něm se dlouho nic nedělo, až v 67. minutě dostali domácí výhodu přesilovky po faulu Dubna. Sparta ji ale nevyužila. Stejnou možnost měly Karlovy Vary po vyloučení Langhammera a narozdíl od domácích jim přinesla úspěch. Pouhých pět sekund před koncem prodloužení se zblízka trefil Řezníček.

Druhý zápas semifinále:

Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 2:3 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Ton (Netík), 44. Langhammer (Jan Hanzlík, Netík) - 5. Skladaný, 35. Milan Procházka (Melenovský), 70. Řezníček (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Hradil, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Duben (K. Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9471. Stav série: 1:1

Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Látal, Podlešák, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Pech, Sailer, Dej - Kristek, Hluchý, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický