Robert Lang dvakrát pomohl vyzrát na Tomáše Vokouna

Detroit vyhrál v noci na dnešek v Nashvillu 3:1 a velkou měrou se o to zasloužil také český útočník hostů Robert Lang. K obratu skóre přispěl dvěma přihrávkami na góly Švéda Nicklase Lidströma. Brankář domácích Tomáš Vokoun držel nulu až do 38. minuty, nakonec však ani jeho snažení nezabránilo tomu, aby Detroit zvýšil svůj náskok na Nashville v čele Centrální divize NHL na šest bodů. Nashville ovšem odehrál o zápas méně.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Roberta Langa napodobili i další dva Češi. Jak obránce František Kaberle z Caroliny, tak útočník Patrik Štefan z Atlanty napomohli k vítězství svých mužstev dvěma asistencemi. Carolina doma porazila New York Islanders 4:1 a Atlanta zvítězila na svém ledě nad Pittsburghem 6:4 a kromě Štefana si jeden bod za asistenci do tabulky produktivity připsal i jeho krajan, obránce Jaroslav Modrý. Atlanta si však svou cestu k výhře značně zkomplikovala. Po dvou třetinách vedla 5:0, ale ve třetí třetině nechala hosty během třinácti minut snížit až na 4:5 a jistotu tříbodového zisku zajistil domácím až v poslední minutě Rus Ilja Kovalčuk, který touto brankou dosáhl hattricku.

Výsledky pátečních zápasů NHL:

Washington - Philadelphia 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 9. Ovečkin - 22. Rathje, 38. Gagne, 60. Forsberg. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16.876.

Carolina - New York Islanders 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 14. K. Adams (F. Kaberle), 40. Stillman, 42. Brind'Amour (F. Kaberle), 60. Justin Williams - 26. Godard. Střely na branku: 35:29. Diváci: 14.190.

Atlanta - Pittsburgh 6:4 (3:0, 2:0, 1:4)
Branky: 2., 39. a 60. Kovalčuk, 7. Vj. Kozlov (Štefan), 11. Mellanby (Štefan), 27. Marián Hossa (Modrý) - 43. LeClair, 45. Ouellet, 51. C. Armstrong, 56. Recchi. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.209.

Nashville - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Fiddler - 38. a 54. Lidström (na obě Lang), 42. Jason Williams. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celý zápas. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17.113.

Dallas - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:3, 1:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 24. a rozh. samostatný nájezd Miettinen, 42. a 54. Morrow - 6. McDonald, 7. Pahlsson, 14. Selänne. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.532.

Calgary - Toronto 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 25. Amonte. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.289.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít