Robert Lang v Detroitu odstartoval skvěle

Lepší start v novém působišti si Robert Lang ani nemohl přát. Hned v úvodním utkání za Detroit si připsal tři asistence a zařídil tak výhru Rudých křídel nad Philadelphii 4:2. Vrátil se tak zároveň do čela kanadského bodování soutěže dva body před Martina St. Louise z Tampy Bay.

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Český útočník bodoval již čtrnáctý zápas po sobě a první bod v novém angažmá (pětasedmdesátý celkově) získal hned při druhém střídání. Lang vyhrál vhazování a Mathieu Schneider bleskurychle skóroval. Dalšími přihrávkami nabil dalším hvězdám Detroitu - Brendanu Shanahanovi a Stevu Yzermanovi. Vítězný gól vstřelil v 35. minutě Kirk Maltby.

V kalifornském derby si poradil Anaheim s Los Angeles 6:3 a vrátil tak svému soupeři prohru 1:2 z předcházejícícho dne. Hrdinou dne byl ruský útočník Kačerů Sergej Fjodorov, který získal tři body za dva góly a jednu asistenci. Uklidňující pátou trefu vstřelil Václav Prospal. Branku Los Angeles nehájil Roman Čechmánek, který si stále lečí zraněná třísla.

Lepší výkony v posledních dnech předvádí nejslabší celek NHL Pittsburgh. Po středeční výhře nad Phoenixem si poradil i s Ostrovany z New Yorku, které porazil na jejich ledě 3:2 gólem Ryana Malonea v prodloužení. Dvě přihrávky získal forvard Tučňáků Milan Kraft.

Ztrátu Islanders přivítali jejich rivalové z New Yorku - Rangers. Ti ale nestačili v Atlantě na místní Thrashers a podlehli 2:3. Jednou se trefil domácí Patrik Štefan.

V dalších zápasech porazilo San Jose St. Louis 1:0, Calgary Phoenix 4:2, Dallas Edmonton trefou Billa Guerina v prodloužení 6:5. Chicago se rozešlo s Floridou smírně 2:2 a Minnesota remizovala s Carolinou 2:2.

Výsledky:

Atlanta - New York Rangers 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. a 41. Kovalčuk, 40. Štefan - 20. Simon, 43. Leetch. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.776.

Chicago - Florida 2:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Calder, 49. Ruutu - 21. Hagman, 53. Bure. Střely na branku: 45:32. Diváci: 12.177.

Dallas - Edmonton 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 3. a 61. Guerin, 37. Morrow, 42. P. Boucher, 45. Numminen - 13. Staios, 22. Torres (Dvořák), 25. Pisani, 35. Smyth. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.257.

New York Islanders - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Niinimaa, 33. Kvaša - 22. Surový (Kraft), 40. R. Jackman (Kraft), 63. Malone. Střely na branku: 40:24. Diváci: 15.218.

Anaheim - Los Angeles 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Branky: 7. a 43. Fjodorov (Prospal), 16. Severson (Škoula), 16. Ščastlivij (Sýkora), 45. Prospal, 51. Rucchin (Prospal) - 15. Armstrong, 23. Corvo, 37. Stümpel. Střely na branku: 32:42. Diváci: 17.174.

Detroit - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 5. Schneider (Lang), 29. Yzerman (Lang), 35. Maltby, 52. Shanahan (Lang) - 26. Recchi, 39. Gagne. Střely na branku: 27:20. Diváci: 20.066.

Minnesota - Carolina 3:3 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 32. a 52. Zjuzin, 53. Gáborík - 33. Williams, 49. O'Neill (Vašíček), 56. Francis. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.568.

Calgary - Phoenix 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Regehr, 13. Leopold, 16. Iginla, 56. Kobasew - 17. Taffe, 37. Doan. Střely na branku: 32:21. Diváci: 17.579.

San Jose - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. Cheechoo. Střely na branku: 18:24. Diváci: 17.496.

Tomáš Fliegl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít