Robert Müller se navzdory nevyléčitelné chorobě vrátil zpátky na led

Už řadu let patří k nejlepším hokejovým brankářům v Německu a svou zemi reprezentoval na osmi světových šampionátech. Jmenuje se Robert Müller a před dvěma lety u něj lékaři zjistili zhoubný nádor na mozku. Před několika dny se talentovaný gólman v dresu kolínských Žraloků znovu vrátil na led a to i přesto, že po dvou operacích konstatovali lékaři krutou pravdu: Hokejistovi už není pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lední hokej

Lední hokej | Foto: Torino 2006

Když se za rozhodnutého stavu zápasu proti Norimberku postavil po dvou stech dnech do branky kolínských Žraloků znovu gólman s číslem 80, vytryskly desítkám diváků slzy. Návrat Roberta Müllera na led byl nesmírně emotivní záležitostí i pro jeho spoluhráče.

"Docela mě to zaskočilo. Člověk nikdy neví, jestli Robert nastoupí nebo ne. Doufám, že se nám častěji podaří získat v zápase dostatečný náskok, aby se v brance mohl objevit a měl to snadnější. Bylo skvělé vidět ho zase v kleci. Radujeme se za něho a věříme, že je to začátek něčeho lepšího," komentoval comeback z pohledu lékařů nevyléčitelně nemocného pacienta Kanaďan Dave McLlwain.

"Nasadit takového hráče do zápasu potřebujeme coby tým, já to potřebuji coby kouč a samozřejmě to potřebuje i sám Robert. Věřím mu a jsem pevně přesvědčený, že už brzy bude moci nastoupit od začátku zápasu," uvádí trenér Kolína Clayton Beddoes. Co na dojemný návrat do svatyně Žraloků říká sám Robert Müller, kterému lékaři v srpnu vyoperovali tumor velikosti dětské pěsti?

"Byl jsem úplně perplex, když za mnou Clayton přišel a řekl mi, že si mám jít stoupnout do branky. Vůbec jsem s tím ještě nepočítal. Byl to pro mě nesmírně dojemný okamžik," přiznává 28letý gólman. O své nemoci se baví jen nerad a tak kvůli mediálnímu zájmu zprostil mlčenlivosti svého ošetřujícího lékaře.

"Na tom přece není nic zvláštního, že je člověk nemocný. Prostě tu chorobu mám a musím s ní žít. Pro mě je nejdůležitější, že můžu zase hrát."

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Hošek vypráví příběh známého německého hokejisty R. Müllera

Robert Müller má v předním mozku rychle rostoucí glioblastom, tedy tumor nejtěžšího, čtvrtého stupně. Jeho lékař, profesor Wolfgang Wick přiznává, že hokejista už dávno překonal průměrnou dobu, kterou lidé s touto diagnózou přežijí. Podle něj čelí Robert Müller chorobě s neuvěřitelným klidem.

Od klubového vedení a spoluhráčů vyžaduje, aby nedostával žádné úlevy, přestože jeho někdejší rychlost a reflexy se ještě plně neobnovily. Manželce a dvěma dětem koupil v rodném Rosenheimu dům a na otázku "Jak se máte?" odpovídá zásadně slůvkem "dobře."

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme