Čeští skokani na lyžích zůstávají bez bodů. Koudelka v Ruce nepostoupil do druhého kola

Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande vyhrál také druhý závod sezony Světového poháru v Ruce, i když byl po prvním kole až sedmý. Jediný Čech v závodě Roman Koudelka obsadil ve Finsku v úvodním kole 37. místo. Češi tak po neúspěchu ve Wisle zůstávají nadále bez bodů.

Ruka (Finsko) (Aktualizováno: 19:16 30. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka na Turné čtyř můstků

Roman Koudelka (archivní foto) | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý Tande ve vyrovnaném závodě ztrácel po úvodním skoku na první místo sedm bodů. V druhém kole předvedl 142 metrů a už jen sledoval, jak se jeho soupeři marně snaží ho předstihnout.

Nakonec zopakoval týden staré vítězství z Wisly a napodobil Rakušana Andrease Koflera, jenž vyhrál v roce 2011 jako dosud poslední skokan úvodní dva závody SP v sezoně.

Čeští skokani na lyžích v úvodním závodě sezony nebodovali. Ve Wisle vyhrál Nor Tande

Na stupně vítězů měli Tandeho doprovodit krajan Marius Lindvik a Slovinec Peter Prevc, ale krátce po závodě byli diskvalifikováni kvůli nevyhovující kombinéze. Na stejné porušení pravidel doplatili už v prvním kole dobře postavení Norové Johan André Forfang a Robert Johansson.

Na druhé místo se tak posunul původně čtvrtý Philipp Aschenwald z Rakouska, třetí skončil Slovinec Anže Lanišek. Jeho reprezentační kolega Timi Zajc, jenž po prvním kole vedl, se propadl na devátou pozici.

Koudelka se z páteční kvalifikace dostal do závodu z českého kvarteta jako jediný, ale soutěžní skok se mu nepovedl. Skočil 116 metrů a za postupovou třicítkou zůstal o 12 bodů.

Vojtěch Štursa ani dvojice Filip Sakala a Viktor Polášek, která prošla minulý víkend do úvodního závodu sezony ve Wisle, neuspěli v kvalifikaci.

Výsledy SP ve skocích na lyžích v Ruce
1. Tande (Nor.) 282,5 b. (131+142 m), 2. Aschenwald (Rak.) 273,3 (129+143), 3. Lanišek (Slovin.) 272,4 (136,5+135), 4. Kraft 271,4 (131+138), 5. Huber (oba Rak.) 270,3 (134,5+133,5), 6. R. Kobajaši (Jap.) 267,3 (134+133), 7. Geiger (Něm.) 263,5 (132,5+136,5), 8. Zajc (Slovin.) 262,2 (137,5+127), 9. Hörl (Rak.) 259,3 (132+131), 10. Markeng (Nor.) 253,0 (125+137), ..37. Koudelka (ČR) 95,6 (116).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 30 závodů): 1. Tande 200 b., 2. Lanišek 140, 3. Aschenwald 93, 4. R. Kobajaši 90, 5. Stoch (Pol.) 75, 6. Zajc 72.