Rostislav Olesz pomohl Floridě od detroitského komplexu

Devět let čekali hokejisté Floridy na to, až v zámořské NHL porazí mužstvo Detroitu. V noci na dnešek se jim to podařilo, i když až v prodloužení. Fanoušci týmu z poloostrova na jihovýchodě USA za to mohli poděkovat také českému útočníkovi Rostislavu Oleszovi, který domácím zajistil vedení 2:1. V předposlední minutě základní hrací doby sice Detroit stihl vyrovnat, avšak posledním střelcem zápasu byl v 62. minutě Oleszův finský spoluhráč Olli Jokinen.

NHL

NHL

V přestřelku se dvěma zvraty skóre se změnil včerejší souboj dvou kanadských mužstev. Edmonton nejprve na vlastním ledě proti Montrealu brzy vedl 1:0 i díky gólové asistenci Aleše Hemského, hosté však obrátili stav až na 1:3. Nakonec se z výhry 5:3 přece jen radoval Edmonton. Nejvíce gólů ale viděli diváci ve Philadelphii. Ovšem určitě nebyli nadšeni z toho, že jich většina padla do domácí branky.

Čeští hokejisté bodovali pouze ve čtyřech z devíti čtvrtečních zápasů. Kromě jmenovaných Olesze a Hemského se to povedlo ještě obránci Martinu Škoulovi, jenž přihrál na vítěznou branku svého Dallasu v Ottawě, a Martinu Eratovi s Jaroslavem Špačkem. Tito dva však stáli v duelu Nashvillu s Chicagem proti sobě. Vítězství po šedesáti minutách hřálo skórujícího Erata, kdežto Špačkovi byla jedna asistence po porážce 3:5 slabou útěchou.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:

Philadelphia - Vancouver 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 11. Handzuš, 26. Johnsson, 37. Knuble, 59. S. Kapananen. - 45. a 50. A. Carter, 14. Linden, 35. Baumgartner, 44. Näslund. Střely na branku: 43:26. Diváci: 19.549.

Carolina - Columbus 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. a 30. Brind'Amour - 42. Rupp. Střely na branku: 32:26. Diváci: 11.069.

New Jersey - Atlanta 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 17. Gomez, 50. Mogilnyj - 34. Vigier, 45. Kovalčuk, 65. Savard. Střely na branku: 26:33. Diváci: 12.615.

Ottawa - Dallas 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Morrow (Škoula), 52. Lehtinen. Střely na branku: 24:29. Diváci: 19.598.

Florida - Detroit 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 36. Roberts, 51. Olesz, 62. O. Jokinen - 47. Cleary, 59. Zetterberg. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.716.

Nashville - Chicago 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 22. Kariya, 31. Erat, 37. Perreault, 42. Fiddler, 53. Sullivan - 3. Bell, 43. Arnason (Špaček), 47. Babchuk. Střely na branku: 30:36. Diváci: 11.701.

Minnesota - Boston 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 11. Rolston, 39. R. Robitaille - 12. P. Bergeron, 26. Samsonov, 52. Sturm. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.568.

Edmonton - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 47. a 60. Pisani, 8. M.-A. Bergeron (Hemský), 26. Torres, 59. Moreau - 9. Ga. Murray, 17. Ryder, 25. Higgins. Střely na branku: 28:19. Diváci: 16.839.

Phoenix - Tampa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 44. Sanderson - 7. Modin, 29. Lecavalier, 41. Fedotěnko. Střely na branku: 27:28. Diváci: 14.067.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít