Rozloučení se Zátopkem se zúčastní i Samaranch

Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Juan Antonio Samaranch se zúčastní posledního rozloučení s českým vytrvalcem Emilem Zátopkem, který zemřel v úterý. Oznámil to v Aténách místopředseda MOV Jacques Rogge. Do Prahy přijede i delegace MOV. V té souvislosti místopředseda MOV připomněl, že Zátopek „významně přispěl k úspěchu mezinárodního olympijského hnutí“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samaranch ve středu přijal zprávu o Zátopkově úmrtí „s velkou lítostí a smutkem“ a českého atleta označil za „velkého olympionika“. Dodal, že udělá všechno pro to, aby se mohl posledního rozloučení se Zátopkem v Praze zúčastnit.

Zátopek, čtyřnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a v Helsinkách 1952, zemřel v úterý večer v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích ve věku 78 let. Poslední rozloučení s legendárním běžcem se uskuteční ve středu 6. prosince od 11:00 v prostorách Národního divadla. V pondělí budou představitelé Českého olympijského výboru, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, armády, Českého klubu olympioniků a Českého atletického svazu na společné schůzce jednat dokonce o možnosti pořádání státního pohřbu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme