Rozsíval přispěl k výhře Jezdců

Dvěmi asistencemi se podílel český obránce Michal Rozsíval na výhře 3:2 New York Rangers na ledě Chicaga v nočním zápase kanadsko-americké NHL. Obě jeho nahrávky zužitkoval Chris Drury. Nejdříve srovnal ve 27. minutě na 1:1. Druhá spolupráce Rozsíval - Drury padla v minutě šedesáté třetí a rozhodla o výhře Jezdců v prodloužení.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Hokejisté Pavel Kubina, Jiří Tlustý a Tomáš Kaberle svými gólovými přihrávkami Torontu nepomohli. Javorové listy podlehly na ledě Atlanty 3:4 v nastaveném čase.

Tomáš Vokoun v brance Floridy v utkání s Philadelphií pustil dvě střely z celkem dvaceti šesti na něj vyslaných. Obě branky obdržel v první třetině, pak byl pro soupeře nepřekonatelný až do samostatných nájezdů. Rozhodující pokus proměnil ve prospěch Flyers Simon Gagne. Za Pantery jednou asistoval český mladík Michael Frolík.

V dalších zápasech Pittsburgh porazil Anaheim 3:1, Columbus podlehl New Jersey 1:2, Edmonton vyloupil domácí Colorado 3:2.

Výsledky NHL: Pittsburgh - Anaheim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Branky: 20. a 21. Cooke, 56. Gill - 35. Getzlaf. Střely na branku: 24:22. Diváci: 17.005.

Atlanta - Toronto 4:3 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0) Branky: 21. a 56. Kovalčuk, 36. Little, 64. Peverley - 13. Stempniak (T. Kaberle, Kubina), 19. Moore (Tlustý), 20. Hagman. Střely na branku: 38:17. Diváci: 15.619.

Chicago - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Branky: 16. Toews, 56. Seabrook - 27. a 63. Drury (na obě Rozsíval), 48. Dubinsky. Střely na branku: 34:22. Diváci: 22.624.

Columbus - New Jersey 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Branky: 33. Malhotra - 51. Zajac, 52. Madden. Střely na branku: 27:28. Diváci: 17.738.

Colorado - Edmonton 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) Branky: 17. Arnason, 33. Hensick - 3. Staios, 20. Gilbert, 54. Horcoff. Střely na branku: 39:37. Diváci: 15.681.

Florida - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0) Branky: 35. McCabe (Frolík), 38. Bouwmeester - 15. a rozhodující nájezd Gagne, 13. J. Carter. Brankář Tomáš Vokoun dostal dva góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.827.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít