Ručinský, Tomáš Kaberle a Lang si připsali po třech bodech do kanadského bodování

Čeští hráči v barvách New York Rangers se podíleli na všech brankách svého týmu v zápase proti domácímu Pittsburghu. Jaromír Jágr vstřelil po přihrávkách Martina Ručinského a Martina Straky první gól Rangers. Ručinský ve 33. minutě srovnával po Jágrově přihrávce na 2:2. Zápas poslal do prodloužení obránce Tjutin s Ručinského a Strakovou asistencí. Pordloužení však dopadlo lépe pro domácí. New York Rangers prohráli na ledě Pittsburghu 3:4. Dvě branky na straně domácích dal slovenský útočník Tomáš Surový.

NHL

NHL | Foto: Miroslav Konvalina

Brankou a dvěma přihrávkami se blýskl Tomáš Kaberle v dresu Toronta. Na ledě New Jersey měly Javorové listy dobrou především prostřední část, ve které čtyřikrát skórovaly. New Jersey nestačilo zareagovat a podlehlo 3:6. Také Robert Lang z Detroitu si připsal tři kanadské body. V poslední třetině utkání proti Columbusu přihrával Lindströmovi a dvakrát Samuelssonovi. Pomohl tak k výhře 5:2.

Dva čeští hráči na opačných stranách bariéry se prosadili v zápase Caroliny s Montrealem. Za domácí si připsal jednu asistenci František Kaberle, na straně hostů skóroval Jan Bulis. Divoký byl především závěr zápasu, během posledních osmi minut padly čtyři góly. Vítězství 5:3 zajistili Carolině v posledních dvou minutách Brind'Amour a Ward.

Ani branka a asistence Aleše Hemského nepomohla Edmontonu k výhře v Calgary. Hemský srovnal pět minut před koncem zápasu na 5:5 a dal svému týmu naději na prodloužení, v 59. minutě však švédský útočník Huselius vstřelil gól a Edmonton prohrál 5:6.

Výsledky:

Pittsburgh - New York Rangers 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) Branky: 2. a 55. Surový, 31. Ouellet, 64. Crosby - 18. Jágr (Ručinský, Straka), 33. Ručinský (Jágr), 57. Tjutin (Ručinský, Straka).

Washington - Philadelphia 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0) Branky: 49. a rozh. nájezd Willsie, 28. Ovečkin, 32. Zubrus - 15. Forsberg, 36. S. Kapanen, 43. J. Carter.

St. Louis - Anaheim 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0) Branky: 1. Mayers, 40. McAmmond, 47. Weight, 51. Sillinger - 8., 47. a rozh. nájezd Kunitz, 8. McDonald, 28. Višněvskij.

Minnesota - Vancouver 4:3 (0:0, 3:2, 1:1) Branky: 27. T. White, 28. Walz, 31. Foster, 49. R. Robitaille - 27. Cooke, 40. Salo, 51. Allen.

New Jersey - Toronto 3:6 (1:1, 1:4, 1:1) Branky: 4., 22. z tr. střílení a 48. Gomez - 10. Sundin, 28. Czerkawski, 28. Tucker, 30. O'Neill (T. Kaberle), 35. T. Kaberle, 45. Pohl (T. Kaberle).

Detroit - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0) Branky: 24. a 45. Lidström (na druhou Lang), 40. a 55. Samuelsson (na obě Lang), 28. Schneider - 10. Nash, 21. Chimera.

Carolina - Montreal 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) Branky: 8. a 59. Brind'Amour, 21. Cole, 52. Stillman (F. Kaberle), 60. Ward - 27. Ryder, 37. Bulis, 57. Markov.

Dallas - Los Angeles 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) Branky: 46. a 47. Modano - 4. Frolov, 27. Armstrong, 45. Kostopoulos.

Phoenix - Colorado 2:5 (0:1, 1:1, 1:3) Branky: 33. Gauthier, 54. Sanderson - 32. a 44. Laperriere, 6. Hejduk, 42. Turgeon, 57. Brunette.

Calgary - Edmonton 6:5 (2:2, 1:1, 3:2) Branky: 5. a 48. Langkow, 13. a 41. Donovan, 33. Lombardi, 59. Huselius - 13. Torres, 18. M. Bergeron, 31. Stoll, 43. Smyth (Hemský), 55. Hemský.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít