Ruská cyklistka Zabirovová brala zlato v časovce na MS

Mistryní světa v cyklistické časovce se v belgickém Zolderu stala Ruska Zulfia Zabirovová. Třiadvacetikilometrovou trať zajela za 32:02:62 minut. Lada Kozlíková se musela spokojit s 28. místem. Před tím se ale jela také časovka juniorů na stejně dlouhé trati - titul světového šampióna získal Rus Michail Ignaťjev. Náš Richard Ondryáš skončil třiadvacátý se ztrátou minuty a půl, Michal Kollert upadl a dojel až na 67. pozici.

Lada Kozlíková

Lada Kozlíková | Zdroj: ČTK

Po dvou titulech juniorského mistra světa na dráze se ruský cyklista Michail Ignaťjev dočkal dalšího zlata na šampionátu silničářů. Náš Kollert měl obrovskou smůlu. Do jedné ze zatáček motoristickém okruhu v Zolderu najel příliš rychle, při brzdění se mu zablokovalo zadní kolo a po pádu do hrazení zlomil přehazovačku. Zbytek časovky odjel na náhradním kole a trať absolvoval takřka o čtyři minuty pomaleji než vítěz.

Osmadvacetiletá Zabirovová, stříbrná medailistka z šampionátů v letech 1997 a 1998, zaútočila na zlato výborným finišem ve druhé polovině trati a Brändliovou porazila o 14 vteřin. České reprezentantce Ladě Kozlíkové se závod nevydařil podle představ. Dráhová mistryně světa ve skratchi od prvních mezičasů za nejlepšími zaostávala a v konečném hodnocení obsadila s téměř dvouminutovou ztrátou 28. místo.

Výsledky MS silničních cyklistů-časovka-23,3 km:

Ženy: 1. Zabirovová (Rus.) 30,02,62 min., 2. Brändliová -14,70, 3. Thürigová (obě Švýc.) -15,65, 4. Somarribaová (Šp.) -15,68, 5. Carriganová (Austr.) -20,39, 6. Sljusarevová (Rus.) -32,66, 7. Longová-Ciprelliová (Fr.) -42,18, 8. Polikeviciuteová (Lit.) - 44,85, 9. Arndtová (Něm.) -48,35, 10. Zijlaardová-Van Moorselová (Niz.) -51,26, ...28. KOZLÍKOVÁ (ČR) -1:54,76

Junioři: 1. Ignaťjev (Rus.) 28:30,37 min., 2. Jamieson (Austr.) - 10,36 s, 3. Nibali (It.) -25,98, 4. Dekker (Niz.) -30,17, 5. Abreu (Kol.) - 39,92, 6. Lövkvist (Švéd.) -44,18, ...23. ONDRYÁŠ -1:32,67, 67. KOLLERT (oba ČR) -3:53,54

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít