Ruské biatlonistky mají světové zlato ve štafetě, Češky jsou desáté

Ruské biatlonistky získaly po dvou letech titul mistryň světa ve štafetě. V rakouském Hochfilzenu vyhrály suverénně dnešní závod na 4x6 kilometrů, v souboji o stříbro Němky porazily o dvanáct sekund Bělorusky. České reprezentantky skončily desáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v biatlonu - maskot | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Ruské kvarteto bylo už od první předávky v čele, na střelnici se dlouho nezdržovalo a rozhodující náskok mu zajistila na druhém úseku Světlana Išmuratovová. V polovině závodu Rusky vedly již téměř o půl minuty a Anna Bogaliová s finišmankou Olgou Zajcevovou vedoucí pozici bez problémů udržely. Norky bez nemocné hvězdy Liv Grete Poiréeové pohřbily šanci na obhajobu titulu na druhém úseku a nakonec skončily páté. V popředí se podle očekávání držely spolufavorizované Němky a poslední z nich Kati Wilhelmová svedla boj o stříbro s Olenou Zubrilovovou. Na poslední střelbě Běloruska sestřelila terče až s pomocí všech náhradních nábojů, zatímco německá finišmanka dobíjela jen jednou.

České kvarteto vytáhla na druhém šestikilometrovém úseku z dvanáctého místa na desáté Zdeňka Vejnarová a třetí v pořadí Irena Česneková předávala již jako sedmá. Trápící se Kateřina Holubcová však v cíli uzavírala první desítku, na vítězné Rusky česká štafeta ztratila dvě minuty a 22 sekund. Za devátým Bulharskem zaostala o sedm sekund. Ani jedna z českých závodnic nemusela absolvovat trestné kolo, každá však jednou dobíjela. Oproti loňskému MS i svému cíli si o místo pohoršily. Ze šesté pozice se mohly v konkurenci 19 týmů radovat Slovenky.

Výsledky - ženy, štafeta na 4x6 km:

1. Rusko (Pylevová, Išmuratovová, Bogaliová, Zajcevová) 1:13:44,4 (0 tr. kol), 2. Německo (Dislová, Apelová, Henkelová, Wilhelmová) -41,4 (1), 3. Bělorusko (Ivanovová, Nazarovová, Ananková, Zubrilovová) -53,2 (1), 4. Francie 1:23,7 (0), 5. Norsko -1:34,4 (2), 6. Slovensko -1:51,5 (0), 7. Ukrajina -2:07,7 (1), 8. Slovinsko -2:08,6 (0), 9. Bulharsko -2:15,0 (1), 10. ČR (Faltusová, Vejnarová, Česneková, Holubcová) -2:22,0 (0).

Václav Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme