Rusové nestačili na domácí Japonce

Fotbalové mistrovství světa má za sebou další trio zápasů, jejichž výsledky značně zamotaly vývoj v jednotlivých skupinách. Japonsko zdolalo ve skupině H Rusko 1:0 a dočkalo se historicky prvního vítězství na světových šampionátech. Ve skupině G mají blízko k postupu Mexičané, kteří přehráli Ekvádor 2:1. Turecko přišlo o vítězství s Kostarikou až čtyři minuty před koncem. O postupujících ve skupinách C, G, H tak rozhodnou až závěrečné zápasy.

MS ve fotbale 2002

Historicky první vítězství Japonců na MS zařídil gólem v 51. minutě Inamoto, který dostal ideální přihrávku na malé vápno od Janagasiwy a prostřelil brankáře Ruska Nigmatullina. Poté fotbalisté ze země vycházejícího slunce nastřelili ještě břevno, ale na výsledku se do konce už nic nezměnilo. Prohru neunesli fanoušci v Moskvě, kteří v centru ruské metropole ničili obchody, zapalovali auta a vyvolávali potyčky. Výsledkem je jeden mrtvý muž. Domácí Japonci mají naopak velmi slibné šance na postup do osmifinále, protože po remíze s Belgií je v posledním duelu ve skupině čekají papírově slabší Tunisané.

Zápas ve skupině G mezi Mexikem a Ekvádorem měl překvapivý začátek. Už v 5. minutě se totiž trefil southamptonský Delgado - 0:1. Mexičané se vzpamatovali poměrně záhy, v 28. srovnal stav Borgetti. O třech bodech pak rozhodl v 57. Torrado. Ani šest bodů ze dvou zápasů však nemusí Mexičanům stačit, protože v posledním střetnutí ve skupině je čeká favorizovaná Itálie, se kterou jim ale stačí k postupu remizovat.

Zajímavý duel viděli diváci v korejském Inčchonu, kde by se v případě výhry z postupu do vyřazovacích bojů radovali fotbalisté Kostariky. Ti však po Emreho trefě od 54. minuty prohrávali a bod zachraňoval až čtyři minuty před koncem Parks. Kostaričané tak k postupu musí bodovat v závěrečném utkání s Brazílií, nebo spoléhat na to, že Turecko neporazí Čínu.