Rychlobruslařka Sáblíková překonala nemoc a má stříbro z MS

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala v úvodním závodu Mistrovství světa v kanadském Vancouveru stříbrnou medaili. Na tříkilometrové trati byla rychlejší jen Renate Groenewoldová z Nizozemska, třetí skončila domácí Kristina Grovesová. Jednadvacetiletá Sáblíková uspěla i přesto, že v poslední době zápasila spíše s nemocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Martina Sáblíková

Ještě dnes ráno to vypadalo, že nejlepší česká rychlobruslařka úvodní závod mistrovství světa vynechá. V posledních dnech se totiž potýkala s nachlazením, těžko se jí dýchalo a místo ladění formy se potila pod peřinou. Ráno ale její teplota klesla pod 37 stupňů Celsia a Sáblíková se spolu s trenérem Petrem Novákem rozhodla pro start.

Závod zahájila svou rozjížďkou druhá česká reprezentantka Andrea Jirků, Martina Sáblíková se na ledové trati objevila až jako poslední spolu s další favoritkou, domácí Kristinou Grovesovou. V průběhu jejich jízdy se zdálo, že výsledný čas na medaili stačit nebude, v cíli se ale z cenných kovů nakonec radovaly obě. Sáblíková získala stříbro, Grovesová bronz. Rychlejší byla jen Nizozemka Renate Groenewoldová, na kterou ale Martina ztratila pouhých 8 setin vteřiny.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu a tréninkovému manku, s nímž Sáblíková do závodu nastoupila, je stříbrná medaile z úvodního závodu skvělým výsledkem a příslibem vzhledem k dalším bojům.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme