Rygl zase skvěle běžel, ale špatně skákal

Němec Ackermann vyhrál sprint Světového poháru sdruženářů na domácí trati v Reit im Winklu. Druhý skončil Rakušan Gottwald a třetí Fin Lajunen. Stejné pořadí je v průběžném hodnocení Světového poháru. Ladislav Rygl se díky druhému běžeckému času propracoval z 38. na 16. místo. Pavel Churavý doběhl na 21. příčce, Petr Šmejc skončil čtyřicátý šestý.

Ladislav Rygl

Ladislav Rygl | Foto: Salt Lake 2002

Ackermann se na první místo dostal v běhu na 7,5 kilometru ze druhého pozice po skokanské části. Němec ve finiši o tři desetiny vteřiny vítězství uhájil před Felixem Gottwaldem z Rakouska, jehož přesprintoval. Rygl po pokaženém skoku začínal běh jako osmatřicátý se ztrátou přes dvě minuty na vítěze skoku Fina Talluse. Toho nakonec málem doběhl, Fin se se startovním číslem propadl na konec první desítky.

Výsledky: 1. Ackermann (Něm.) 18:57,4 min., 2. Gottwald (Rak.) -0,3 s, 3. Lajunen -4,7, 4. Manninen -11,2, 5. Keskinarkaus (všichni Fin.) - 24,4, 6. Takahaši (Jap.) -26,1, 7. Bieler -33,8, 8. Stecher (oba Rak.) -36,4, 9. Tallus (Fin.) -43,1, 10. Haseney (Něm.) -46,9, ...16. Rygl -1:03,5, 21. Churavý -1:25,8, 46. Šmejc (všichni ČR) -3:57,7.

Stav SP (po 9 závodech): 1. Ackermann 1110 b., 2. Gottwald 1060, 3. Lajunen 830, 4. Lodwick (USA) 691, 5. Stecher 539, 6. Tallus 510, ...18. Rygl 258, 37. Churavý 147, 39. Šmejc 132.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít