Šampionát viděl první zlatý gól - raduje se Senegal

Na mistrovství světa ve fotbale v Japonsku a Korei se poprvé prodlužovalo. V osmifinálovém utkání vyhrál Senegal zlatým gólem ze 104. minuty zápasu nad Švédskem 2:1. Hrdinou střetnutí byl Camara, který vstřelil oba góly afrického týmu. Senegal se tak stal teprve druhým africkým čtvrtfinalistou fotbalového světového šampionátu.

MS ve fotbale 2002

Skóre zápasu otevřel už v 11. minutě hlavou švédský kanonýr Larsson. Poté převzali iniciativu Senegalci a ve 25. minutě odepřel Dioufovi gól postranní rozhodčí, který postřehl těsný ofsajd. Za dvanáct minut už však bylo vyrovnáno. Aktivní Camara se skvěle uvolnil a přesnou křížnou střelou nedal Hedmanovi v brance Švédů šanci. Do konce základní hrací doby se stav nezměnil a na řadu tak přišlo první prodloužení na šampionátu. V tom byli aktivnější Evropané, Anders Svensson však trefil pouze levou tyč. "Nedáš, dostaneš" platilo v zápětí. Po dalším pěkném uvolnění Camary se jeho střela otřela o tyč a vklouzla do sítě. Senegalské překvapení bylo na světě. Afričané se ve čtvrtfinále střetnou s vítězem zápasu Japonsko - Turecko.

Švédsko - Senegal 1:2 (1:1, 1:1) v prodloužení

Branky: 11. Larsson - 37. a 104. H. Camara.

Rozhodčí: Aquiňo - Giacomuzzi (oba Par.), Vergara (Kan.). Diváci: 39.747.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít