San Jose, Buffalo a Carolina vedou v semifinále konferencí 2:0

Hokejový útočník Milan Michálek přispěl jednou asistencí k vítězství San Jose 2:1 nad Edmontonem ve druhém semifinále Západní konference NHL. Výhru domácího týmu zajistil vítěz kanadského bodování základní části soutěže Joe Thornton, Žraloci vedou 2:0 na zápasy. Za Edmonton v tomto utkání nenastoupil Radek Dvořák. Devětadvacetiletý útočník si v prvním zápase série poranil koleno a pravděpodobně si už v semifinále nezahraje.

NHL

NHL

Ve Východní konferenci prohrála Ottawa na svém ledě 1:2 s Buffalem a na zápasy prohrává 0:2. Stejně je na tom i New Jersey v sérii s Carolinou. Ve druhém utkání na ledě Hurikánů vedli Ďáblové od 7. minuty brankou Langenbrunnera, kterému přihrával Patrik Eliáš. Minutu před koncem druhé části hry pak vyrovnal Recchi. New Jersey už sahalo po výhře, když 21 vteřin před koncem dal gól Scott Gomez. Carolina ale stihla vyrovnat a v prodloužení si brankou Wallina zajistila výhru 3:2 a přidala druhé semifinálové vítězství.

Patrik Eliáš je i díky své poslední přihrávce se 12 body druhý v kanadském bodování play off. Se stejným bodovým ziskem vede díky vyššímu počtu nastřílených branek Martin Havlát, Eliáš ale odehrál o jeden zápas méně.

Výsledky - semifinále:

Východní konference:

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 28. Phillips - 24. Dumont, 27. Hecht. Střely na branku: 44:17. Diváci: 19.816. Stav série 0:2.

Carolina - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Recchi, 60. Staal, 64. Wallin - 7. Langenbrunner (Eliáš), 60. Gomez. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.730. Stav série 2:0.

Západní konference:

San Jose - Edmonton 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Preissing (M. Michálek), 38. J. Thornton - 36. Samsonov. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.496. Stav série 2:0.

Kanadské bodování play off:

1. Martin Havlát, Ottawa (12 bodů za 7 branek a 5 asistencí v 7 zápasech), 2. Patrik Eliáš, New Jersey (12-5-7-6), 3. Eric Staal, Carolina (12-4-8-8), 4. Dany Heatley, Ottawa (12-3-9-7), 5. Patrick Marleau, San Jose (11-8-3-7).

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít