Šárka Kašpárková vzdala boj o mistrovství Evropy

Trojskokanka Šárka Kašpárková vzdala těsně před domácím šampionátem v Ostravě svůj boj o účast na mistrovství Evropy. Kvůli přetrvávajícím problémům s achillovkou, které si přivodila při červnovém mítinku Zlatá tretra, se odhlásila z domácího šampionátu a rozloučila se tak s vidinou návratu na mezinárodní scénu. Bolesti achillovek umožňovaly Kašpárkové připravovat se delší dobu pouze bez treter. Ještě ve středu přímo v Ostravě absolvovala trénink, po kterém se nakonec rozhodla dát přednost doléčení zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Kašpárková | Foto: Český atletický svaz

"I kdybych snad skočila v Ostravě limit, úspěch na mistrovství Evropy by tím nebyl zaručen," uvedla dnes pro ČTK Kašpárková. "S trenérem jsme zvažovali všechny varianty a dospěli jsme k názoru, že případná účast v Mnichově by znamenala v tom lepším případě kvalifikaci a závod, což by nedoléčená noha nemusela vydržet," dodala jedenatřicetiletá atletka, jež měla v bavorské metropoli obhajovat stříbrnou medaili z Budapešti.

Kašpárková, vracející se v této sezóně k atletice po mateřské dovolené, absolvovala letos pod otevřeným nebem pouhé dva závody a v nich předvedla jen čtyři soutěžní skoky. Z nich ten nejdelší měřil 13,51 metru, zatímco limit pro start v Mnichově je o 49 centimetrů dál. Podobně dopadla i snaha trojskokanky v halové sezóně. Dva starty jí vynesly průměrný výkon 13,66 metru a zranění stehenního svalu, které jí nakonec znemožnilo další pokusy o splnění svazového limitu. "Je to mrzuté, protože jsem návratu mnoho obětovala. Rozhodně ale ještě nevěším v této sezóně tretry na hřebík. V jejím závěru chci určitě skákat," poznamenala Kašpárková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme