Šebrle zamířil na Kanárské ostrovy

Roman Šebrle zahájil přípravu na novou sezónu, ve které by rád vybojoval poslední titul, který mu ve sbírce úspěchů chybí - titul mistra světa pod otevřeným nebem. A co se pro splnění tohoto snu chystá český reprezentant udělat v těchto dnech?

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Šebrle

Roman Šebrle | Foto: Roman Růžička

Prvenství na světovém šampionátu, který budou v srpnu příštího roku hostit Helsinky, je v podstatě to jediné, co Šebrleho zajímá. Je pro něj dokonce připraven obětovat i halovou sezónu.

Roman Šebrle: "My s tou halou zatím nepočítáme a budeme trénovat tak, jako kdybych na ni nešel. Pak to zkusím vyladit a buď to půjde, nebo to nepůjde. Rozhodnu se opravdu až těsně před tou halou - hlavní cíl je pro mne vyhrát venku."

Po olympijských hrách Šebrle tréninku moc nedal, odpočíval a hodně času mu zabraly i společenské povinnosti. To už ale neplatí a tělo světového rekordmana už si zase pomalu zvyká na tréninkovou zátěž.

Roman Šebrle: "V podstatě jsem začal v tomhle týdnu v pondělí. Takže jsem trénoval tři dny. Předtím jsem si šel občas zaběhat, posilovat a zahrát fotbal. V Tatrách jsem totiž zjistil, že jsem na tom s fyzičkou dost bídně, tak jsem se snažil trochu připravit. I když jsem dělal jen to, co mě bavilo. Ale musím říct, že tím fotbálkem se to spravilo. Dneska jsem běhal kilometry a nebyly úplně špatný na to, že byly úplně první."

Ve čtvrtek po poledni odletěl Roman Šebrle spolu se svou tréninkovou skupinou na Kanárské ostrovy. A jak tvrdí na jednu stranu se nemůže dočkat, na druhou stranu ví, že ho nečeká žádná dovolená.

Roman Šebrle: "Teď jsem začal a těším se, že tam bude teplo. Jedu tam s malým a na to se těším. Netěším se ale na tu dřinu, protože ty začátky jsou nejhorší. Budu běhat spoustu kilometrů a dostávat se do fyzičky. Takže to tam bude bolet."

Jak už aténský olympijský vítěz naznačil společnost mu na Kanárech bude dělat i rodina, a tak má Šebrle i plány, jak naložit s volným časem.

Roman Šebrle: "Určitě s manželkou aspoň jednou zajdu na golf. Doufám, že to tam všechno nesežrala sarančata. A samozřejmě si pohraju s malým. Ten je tam šťastný. Manželka Eva už tam s ním jednou byla na čtrnáct dní, když jsem byl v Africe, a malý se tam vyřádil. Tak doufám, že se tam vyřádí i teď."

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme