Senátoři neprohráli posedmé v řadě

Hokejité Ottawy zvítězili v utkání zámořské NHL nad Torontem 2:0 a neprohráli už posedmé v řadě. Přihrávkou se na výhře podílel útočník Radek Bonk. Jednu asistenci si připsal také Slovák Marián Hossa a bodoval už v desátém zápase po sobě.

Radek Bonk

Radek Bonk | Foto: Hráči NHL

Alešové Hemský a Píša pomohli k vítězství Edmontonu v Detroitu 5:4 v prodloužení. Oba zaznamenali po jedné nahrávce. New York Rangers porazili Carolinu 3:1. Dvě branky vstřelili Jezdci v přesilovkách. Přitom Rangers jsou ve využívání přesilovek jedním z nejhorších týmů NHL. Vancouver zdolal Minnesotu 2:1 a připsal si sedmou výhru v řadě. Minnesota hrála devětkrát v početní výhodě, ale nevyužila ani jedinou.

St. Louis prohrálo na vlastním ledě se San Jose 1:4, přestože na střely vyhráli domácí 33:21. Žraloci však měli v brance výborného Jevgenije Nabokova. Zápas byl velmi nervózní, rozhodčí udělili celkem 146 trestných minut. Dallas zvítězil nad Phoenixem 5.1. Dvě branky vstřelil Scott Young, tři přihrávky zaznamenal Pierre Turgeon. Colorado porazilo Chicago 1:0. Gólman Avalanche David Aebischer si připsal 26 úspěšných zákroků a poprvé v sezóně udržel čisté konto.

Výsledky:

Ottawa - Toronto 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Fisher, 28. Schaefer (Bonk). Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.035

New York Rangers - Carolina 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 36. Ronald Petrovický, 42. Lindros, 43. Purinton - 24. Wesley. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.200

Detroit - Edmonton 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 12. Robitaille, 37. Wooley, 46. Fjodorov, 54. Shanahan - 25. Staios, 26. Carter (Píša), 42. Smyth (Hemský), 53. Niinimaa, 62. Smith. Střely na branku: 34:35. Diváci: 20.058

St. Louis - San Jose 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Mellanby - 13. Damphouse, 29. Stuart, 34. Sturm, 60. Marleau. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18.785

Minnesota - Vancouver 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 56. Brunette - 5. H. Sedin, 46. S. Salo. Střely na branku: 28:17. Diváci: 18.064

Dallas - Phoenix 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 45. a 53. Young, 6. Modano, 28. Guerin, 60. Pellerin - 29. Quint. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.532

Colorado - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 52. Hinote. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.007