Serena Williamsová sesadila sestru Venus z trůnu US Open

Poslední grandslam sezóny vyhrála americká tenistka Serena Williamsová. Ve finále porazila světová jednička svoji starší sestru Venus za dvaasedmdesát minut snadno 6:4 a 6:3. Za vítězství Serena získala šek na 900.000 amerických dolarů. Pro dvacetiletou tenistku to byl již třetí letošní úspěch na gramslamovém turnaji. Před US Open triumfovala na French Open i na trávě ve Wimbledonu. Pokaždé ve finále porazila sestru Venus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Serena Williamsová | Foto: Gotenis

Vítězstvím na US Open Serena potvrdila svoji pozici první tenisové dámy a zároveň jedničku v domácí hierarchii. O rok starší Venus totiž letos porazila počtvrté za sebou. "Jsem povznesená. Díky tati a mami a taky všechny sestry," řekla Serena, když přebírala stříbrnou trofej. "Jsem šťastná. Moji rodiče jsou páteří naší rodiny," doplnila vítězka.

Obhájkyně titulu Venus usnadnila cestu za titulem mladší sestře jedenácti dvojchybami a nepřesnou hrou. "Snažila jsem se, co to šlo, ale udělala jsem moc chyb. Serena byla nejlepší hráčkou turnaje, a proto vyhrála," uvedla po utkání Venus. Před zápasem si sestry cestou na dvorec špitaly a smály se, společně sledovaly slavnostní zahájení a totéž se opakovalo po mečbolu u sítě. V průběhu zápasu ovšem neměla Serena ve svém přiléhavém černém 'kočičím' oblečení s Venus smilování. I v New Yorku se opakovala situace z French Open a Wimbledonu. Fanoušci těšící se na vrcholné tenisové klání shlédli od Williamsových pouze nevýrazné a jednoznačné utkání.

Výsledek: Ženy: Dvouhra - finále: S. Williamsová (1-USA) - V. Williamsová (2-USA) 6:4, 6:3.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme