Šimák nedal penaltu, známi všichni postupující

Fotbalová Liga mistrů zná všechny účastníky druhé fáze. Ke dříve známé třináctce včera přibyl moskevský Lokomotiv, Newcastle a La Coruňa. Jediným českým hráčem, který se v nejprestižnější klubové soutěži představil, byl Marek Šimák z Leverkusenu. V sedmnácté minutě utkání na půdě Manchesteru dokonce zahodil penaltu. Výsledky: Kyjev - Juventus 1:2, Feyenoord - Newcastle 2:3, Manchester - Leverkusen 2:0, Pireus - Haifa 3:3, AC Milán - La Coruňa 1:2, Bayern - Lens 3:3.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Fotbalisté Newcastlu United. Lokomotivu Moskva a Deportiva La Coruni doplnili šestnáctku osmifinalistů Ligy mistrů. Po Italech tak mají čtyři zástupce v další fázi i Španělé, Anglie má v dalším kole tři týmy. Šťastlivci letošního ročníku jsou hráči Newcastlu, kteří jako první tým v historii soutěže vyhráli tři zápasy poté, co úvodní tři prohráli. V Rotterdamu vedli nad Feyenoordem 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že Velšan Bellamy a Portugalec Viana dali pokyn k přepsání historických tabulek. Domácí se ovšem vzepjali a během šesti minut bleskově vyrovnali. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Newcastlu a v zoufalém náporu vsítil Bellamy v první minutě nastavení postupový gól. Ve skupině F byly před dnešními zápasy postupové karty už rozdané a také souboj o místo v Poháru UEFA netrval dlouho. Haifa v Pireu dala dvě rychlé branky a v pohárové Evropě bude pokračovat, přestože nakonec ztratila vedení 3:1. Zbývající postupové místo ze skupiny H si zajistili fotbalisté Lokomotivu Moskva. Rozhodlo o tom jejich vítězství nad Bruggami 2:0. Belgičané nezvládli konce poločasů: první gól zápasu jim vstřelil těsně před přestávkou Brazilec Julio César, druhý přidal v nastaveném čase Loskov. Bruggám přitom stačila k postupu remíza.

Skupina E:
Feyenoord Rotterdam - Newcastle United 2:3 (0:1) Branky: 65. Bombarda, 71. Lurling - 45. a 90. Bellamy, 49. Viana. Rozhodčí: Wack (Něm.). Diváci: 48.000.

Dynamo Kyjev - Juventus Turín 1:2 (0:0) Branky: 49. Šackich - 52. Salas, 61. Zalayeta. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 66.000.

Skupina F:
Manchester United - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0) Branky: 42. Verón, 69. van Nistelrooij. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 66.185.

Olympiakos Pireus - Maccabi Haifa 3:3 (1:3) Branky: 37. Alexandris, 51. Niniadis, 79. Antzas - 9. Badir, 11. Ayegbeni, 43. Katan. Rozhodčí: Temmink (Niz.). Diváci: 13.000.

Skupina G:
Bayern Mnichov - Racing Lens 3:3 (2:1) Branky: 6. N. Kovač, 18. Salihamidžič, 87. Feulner - 20. vlastní Fink, 54. Bakarí, 90. Blanchard. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 22.000.

AC Milán - Deportivo La Coruňa 1:2 (1:0) Branky: 34. Tomasson - 58. Tristán, 70. Makaay. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 56.294.

Skupina H:
FC Barcelona - Galatasaray Istanbul 3:1 (2:1) Branky: 10. Dani, 45. Gérard, 56. Geovanni - 20. Cihan. Rozhodčí: van Egmond (Niz.). Diváci: 70.000.

Lokomotiv Moskva - FC Bruggy 2:0 (1:0) Branky: 44. Julio César, 90. Loskov. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 22.000.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít