Skariová vyhrála potřetí v kariéře SP

Norská závodnice Bente Skariová se stala s definitivní platností vítězkou letošního seriálu Světových pohárů v běhu na lyžích a navázala na podobné úspěchy z let 1999 a 2000. V předposledním podniku sezóny, kterým byla volná třicítka v Oslu, sice královna klasického stylu doběhla až patnáctá, ale náskok 104 bodů před dnes osmou Kateřinou Neumannovou již nemůže ztratit ani v posledním zápolení, které se odehraje 23. března v Lillehameru.

Bente Skariová

Bente Skariová | Foto: Salt Lake 2002

Volnou třicítku na Holmenkollenu vyhrála Italka Stefanie Belmondová před Kristinou Šmigunovou z Estonska. Třetí místo obsadila další italská běžkyně Gabriella Paruzziová. Devětadvacetiletá Neumannová běžela třicítku po více než roční odmlce. Na druhém kilometru vedla, ale poté ztratila. V polovině trati figurovala na čtvrtém místě a v cíli si ještě o čtyři místa pohoršila. Alespoň symbolicky smazala hendikep za Skariovou a uštědřila jí na závěr sezóny malou porážku v cílové rovince.

Výsledky, ženy - 30 km volně:
1. Belmondová (It.) 1:14:35,3, 2. Šmigunová (Est.) -21,8 s, 3. Paruzziová (It.) -28,6, 4. Philippotová (Fr.) -52,1, 5. Savjalovová (Rus.) -1:08,0, 6. Sachenbacherová (Něm.) -1:08,9, 7. Valbusaová (It.) -1:29,3, 8. Neumannová (ČR) -1:37,9, 9. Pedersenová (Nor.) -1:56,4, 10. Buruchinová (Rus.) -2:15,0.