Skokan Janda se kvalifikoval pro zítřejší závod

Jakub Janda se jako jediný z kvarteta českých skokanů na lyžích kvalifikoval pro třetí závod Turné čtyř můstků. Ze zkráceného nájezdu předvedl v rakouském Innsbrucku skok dlouhý 120,5 metru a postupuje ze čtvrtého místa. V zítřejším prvním kole se ve vyřazovacím k.o. systému utká se Slovincem Kranjecem, který v kvalifikaci skočil o rovných pět metrů méně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda | Foto: ČTK

Jak dopadli ostatní Češi? Jan Mazoch dolétl na metu 109 metrů a o šest míst se nevešel mezi 50 postupujících. Jan Matura a Antonín Hájek, jenž po polovině Turné nahradil Michala Doležala, zaznamenali shodně 108 metrů . Obsadili 68. a 69. příčku z pětasedmdesáti startujících.

Nejdelší pokus dne 133,5 metru předvedl Polák Adam Malysz.Po jeho skoku snížila jury nájezd ještě o jedno okno, což příliš nevadilo suverénovi Jannemu Ahonenovi. Finský vedoucí muž SP i Turné doplachtil na 131 metrů a i přes problémy při dopadu se kvalifikoval z prvního místa. V pondělním prvním kole svede Ahonen souboj s dvojnásobným olympijským vítězem Simonem Ammannem ze Švýcarska.

ČTK, Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme