Skokan Janda se kvalifikoval pro zítřejší závod

Jakub Janda se jako jediný z kvarteta českých skokanů na lyžích kvalifikoval pro třetí závod Turné čtyř můstků. Ze zkráceného nájezdu předvedl v rakouském Innsbrucku skok dlouhý 120,5 metru a postupuje ze čtvrtého místa. V zítřejším prvním kole se ve vyřazovacím k.o. systému utká se Slovincem Kranjecem, který v kvalifikaci skočil o rovných pět metrů méně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda | Zdroj: ČTK

Jak dopadli ostatní Češi? Jan Mazoch dolétl na metu 109 metrů a o šest míst se nevešel mezi 50 postupujících. Jan Matura a Antonín Hájek, jenž po polovině Turné nahradil Michala Doležala, zaznamenali shodně 108 metrů . Obsadili 68. a 69. příčku z pětasedmdesáti startujících.

Nejdelší pokus dne 133,5 metru předvedl Polák Adam Malysz.Po jeho skoku snížila jury nájezd ještě o jedno okno, což příliš nevadilo suverénovi Jannemu Ahonenovi. Finský vedoucí muž SP i Turné doplachtil na 131 metrů a i přes problémy při dopadu se kvalifikoval z prvního místa. V pondělním prvním kole svede Ahonen souboj s dvojnásobným olympijským vítězem Simonem Ammannem ze Švýcarska.

ČTK, Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme