Skokané v Lahti splnili předsevzetí, sdruženáři ve sprintu propadli

České družstvo skokanů vybojovalo na MS v klasickém lyžování ve finském Lahti v závodě na velkém můstku šesté místo a splnilo kritéria ČOV pro účast na OH v Salt Lake City. Zklamáním byl naopak sprint severské kombinace - nejlepší Čech Ladislav Rygl skončil na 28. místě. Zlatou radost prožívali Němci, vedle skokanského družstva triumfoval sdruženář Baacke.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý tým ve složení Hannawald, Uhrmann, Herr a Schmitt rozhodl o svém prvenství už v prvním kole. Stříbrní Finové doplatili na špatný skok Jussilainena, který ve druhém kole přistál jen na 95,5 m. Kantee, který skokem 132 m zlepšil rekord můstku, už domácí družstvo ke zlatu nevytáhl. Bronz získali Rakušané.

Česká čtveřice Jakub Janda, Jakub Hlava, Michal Doležal, Jaroslav Sakala zaskákala v rámci svých současných schopností. Dva vyrovnané skoky (109,5 + 111,5 m) předvedl jen Hlava, ostatní se nevyvarovali výpadků. Stačilo to na solidní šestou pozici, protože slabší chvíle potkaly i další týmy.

Německý sdruženář Marco Baacke se mistrem světa ve sprinterském závodě v severské kombinaci stal nečekaně. Ještě nikdy v životě nevyhrál závod Světového poháru, ale v Lahti si na můstku vypracoval náskok, který v běžecké části favorité smazat nedokázali. Pro stříbro si dojel domácí Samppa Lajunen, třetí skončil další Němec Ronny Ackermann.

Ladislav Rygl, který v Lahti toužil po medaili, ztratil šance už po skoku. Na běžeckou trať se vydal s velkým mankem na nejlepší, bez nadějí na úspěch. Přestože nejel naplno, polepšil si o třináct příček, ale obsadil až 28. místo.

Výsledky:

Skok družstev na můstku K-116

1. Německo 938,8 b. (Hannawald, Uhrmann, Herr, Schmitt), 2. Finsko 900,2 (Jussilainen, Soininen, Kantee, Ahonen) 3. Rakousko 880,2 (Goldberger, Loitzl, Höllwarth, Horngacher), 4. Japonsko 837,9, 5. Slovinsko 701,3, 6. ČR 692,2 (Janda, Hlava, Doležal, Sakala).

Severská kombinace, sprint

1. Marko Baacke (Něm.) 19:40,3 2. Samppa Lajunen (Fin.) -6,2 3. Ronny Ackermann (Něm.) -9,7 4. Jaakko Tallus (Fin.) -35,1 5. Kenji Ogiwara (Jap.) -42,6 6. Hannu Manninen (Finnland) -50,2 ...28. Rygl -3:09,0 37. Šmíd -4:18,0 39. Kučera (všichni ČR) -4:20,9 ...Churavý byl po skoku diskvalifikován

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme