Škoulův premiérový gól v Anaheimu zajistil Kačerům remízu

Český hokejový obránce Martin Škoula se poprvé trefil v dresu Anaheimu, kam byl vyměněn z Colorada, a zajistil Mocným Kačerům čtyři minuty před koncem remízu se St. Louis 1:1 v utkání zámořské NHL. Hokejisté Floridy se stále nevzdali myšlenky na postup do play off a ve středu udělali další důležitý krok. Nad akutálně osmým týmem Východní konference New Yorkem Islanders zvítězili 6:4 a svému soupeři se přiblížili na rozdíl sedmi bodů. K zisku dvou bodů pomohli nahrávkami Václav Nedorost a Pavel Trnka. Za Islanders si jednu asistenci připsal obránce Roman Hamrlík.

Martin Škoula

Martin Škoula | Foto: Hráči NHL

Skvělý výkon předvedl v brance Panthers Roberto Luongo, když si připsal padesát zákroků. V první třetině zasahoval Lungo dokonce šestadvacetkrát, za svá záda však pustil jen dvě střely. Jeho výkon inspiroval spoluhráče, kteří ještě v úvodní části snížili a na začátku druhé dvacetiminutovky vyrovnali. Ještě do konce čtyřicáté minuty přidala Florida další dvě branky. Po dvou třetinách tak Panteři vedli 4:2, na střely ale prohrávali 12:39. Florida nyní ztrácí sedm bodů právě na Islanders, kteří jsou zatím na poslední postupové pozici.

Hokejisté Buffala zvítězili na ledě Atlanty 4:3 v prodloužení a přiblížili se osmým Islanders na rozdíl čtyř bodů. Východní konferenci tak čeká dramatický souboj až do konce základní části. Sabres prohrávali ještě sedm minut před koncem 1:3, ale dvěma góly během jediné minuty si vynutili prodloužení. V něm rozhodl už po patnácti vteřinách Derek Roy, když vystřelil přímo do středu branky. Brankáři Pasi Nurminenovi se puk odrazil od hrudníku mezi betony a do branky.

Hokejisté New Jersey ukončili sérii Pittsburghu bez porážky, která trvala šest zápasů. Devils si s Tučňáky poradili bez větších problému a zvítězili vysoko 6:1. Čtyři body si za dva góly a dvě nahrávky připsal Jeff Friesen. Stejný počet bodů za branku a tři asistence nasbíral Viktor Kozlov.

Výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Branky: 2. a 18. Friesen, 4. S. Niedermayer, 26. Madden, 28. Martin, 28. Viktor Kozlov - 54. Hussey. Střely na branku: 42:15. Diváci: 13.239

Atlanta - Buffalo 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 35. a 41. Sutton, 24. Kovalčuk - 20. Dumont, 53. Mair, 54. Hecht, 61. Roy. Střely na branku: 23:33. Diváci: 14.801

Florida - New York Islanders 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)

Branky: 19. Weiss, 23. Horton (Nedorost), 35. Jokinen (Trnka), 39. Cullen, 48. M. Samuelsson, 40. Audette - 5. Aucoin, 8. Hunter, 48. Peca, 53. Parrish (Hamrlík). Střely na branku: 24:54. Diváci: 15.107

Chicago - Carolina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 19. Ruutu, 23. Bell - 20. C. Adams, 40. Brind'Amour, 56. Cole. Střely na branku: 23:49. Diváci: 12.912

Anaheim - St. Louis 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Branky: 56. Škoula - 34. R. Johnson. Střely na branku: 29:31. Diváci: 12.861