Skrbek poprvé v hokejové reprezentaci

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik povolal do hokejové reprezentace ze švédské Luley obránce Pavla Skrbka a z klubu HV 71 Jana Hrdinu. Čestí hokejisté nastoupí v přípravném utkání proti Bělorusku a v následném třetím turnaji seriálu Euro Hockey Tour, který se uskuteční v Helsinkách a v Moskvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hadamczik zařadil do výběru, který se sejde v neděli v Praze, celkem 26 hráčů, někteří z nich však odehrají jen úvodní duel v Sazka Areně. Pouze proti Bělorusku by měli nastoupit vítkovičtí Zbyněk Irgl, Petr Hubáček a Petr Sýkora z Pardubic. "Chtěli jsme v domácím prostředí postavit co nejsilnější tým, proto jsme s kluby dohodli, že jim umožní hrát, i když už startovali na dvou turnajích v sezoně," řekl Hadamczik na dnešní tiskové konferenci. Podle dohody mezi hokejovým svazem a zástupci extraligy může být každý hráč nominován maximálně na dvě akce. Vzhledem k tomu, že kouč musel řešit řadu omluvenek, bude postrádat více než deset hráčů.

Hokejisty čeká první trénink na ledě T-Mobile Areny v neděli v podvečer. Po úterním zápase proti Bělorusku mužstvo ve čtvrtek odletí do Finska, kde se v Helsinkách utká s domácím výběrem. Po přesunu do Moskvy čekají český tým souboje v sobotu se Švédskem a v neděli s Ruskem.

Nominace:

Brankáři: Adam Svoboda (Slavia Praha), Milan Hnilička (Liberec),

obránci: Vlastimil Kroupa (Třinec), Petr Čáslava (Pardubice), Zdeněk Kutlák (České Budějovice), Pavel Skrbek (Lulea/Švéd.), Miroslav Blaťák (Mora/Švéd.), Radek Hamr (Kloten/Švýc.), Jan Platil (Rauma/Fin.),

útočníci: Petr Hubáček, Zbyněk Irgl (oba Vítkovice), Jiří Polanský, Zdeněk Skořepa (oba Třinec), Petr Sýkora, Tomáš Rolinek (oba Pardubice), Václav Pletka (Liberec), Jiří Šimánek (České Budějovice), Jaroslav Bednář (Slavia Praha), Vojtěch Kubinčák (Litvínov), Jaroslav Kalla (Kladno), Michal Mikeska (Ufa/Rus.), Jan Marek (Magnitogorsk/Rus.), Ladislav Kohn (Espoo/Fin.), Josef Straka (Rauma/Fin.), Miloslav Hořava (MoDo/Švéd.), Jan Hrdina (HV 71/Švéd.).

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme