Skvělý úspěch českého veslování: světové stříbro pro Knapkovou, Synek získal bronz

Veslařské mistrovství světa v japonském Gifu přineslo pro české barvy dva skvělé medailové úspěchy. Stříbro získala skifařka Miroslava Knapková. Lepší než ona byla pouze favorizovaná Běloruska Jekatěrina Karstenová. Mezi skifaři vybojoval bronzovou medaili vítěz Světového poháru Ondřej Synek. Skifařským světovým šampionem se stal Novozélanďan Mahe Drysdale, druhý dojel olympijský vítěz z Atén Nor Olaf Tufte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká skifařka Miroslava Knapková | Foto: ČTK/AP

Stříbrná medaile znamená pro Knapkovou první umístění na stupních vítězů na velké akci v kariéře. Již od startu za Karstenovou zaostávala a v polovině dvoukilometrové trati byla dokonce třetí. Poté však veslařka VK Smíchov zrychlila, předjela Američanku Michelle Guerettovou a do finiše dojela na druhé pozici. V cíli dělily Knapkovou od běloruské vítězky tři vteřiny, bronzovou Guerettovou porazila o necelou jednu vteřinu.

Obdobně jako Knapková odstartoval i Synek. Po 500 metrech byl druhý za Drysdalem a na průběžné stříbrné pozici se držel i další kilometr. V závěru však neodolal náporu stále zrychlujícího Tufteho a nakonec dojel za olympijským šampionem z Atén třetí. Sám se nechal slyšet, že mu v závěru zkrátka došly síly. Drysdale si tedy svůj trochu překvapivý premiérový triumf uhlídal.

Česká medailová sbírka se ještě může o jeden cenný kov rozšířit. V zítřejším finále totiž párová čtyřka ve složení David Jirka, Jakub Hanák, Václav Chalupa a Milan Doleček rozhodně patří k favoritům.

Výsledky: Muži: Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 7:16,42, 2. Tufte (Nor.) 7:18,34, 3. Synek (ČR) 7:21,12.

Ženy: Skif: 1. Karstenová (Běl.) 7:48,35, 2. Knapková (ČR) 7:51,69, 3. Gueretteová (USA) 7:52,62.